captcha

Jūsų klausimas priimtas

Skelbia akciją: neteisėtai prisijungę prie vandens tinklų išvengs atsakomybės

„Vilniaus vandenys“ skelbia akciją gyventojams ir įmonėms – tie, kurie neteisėtai prisijungė prie centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tinklų ir apie tai iki sausio pabaigos praneš įmonei, bus atleisti nuo atsakomybės ir išvengs tūkstantinių baudų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Įmonės darbuotojai sako nuolat tikrinantys privačių namų kvartalus, kaip veikia nuotekų ir vandentiekio tinklai. Skaičiuojama, kad į centralizuotus tinklus tiekiama daugiau vandens, nei deklaruoja gyventojai. Todėl spėjama, kai kuriose vietovėse yra prisijungusių nelegaliai. 

Įmonė nutarė iki sausio pabaigos suteikti galimybę neteisėtai prisijungusiems legalizuotis išvengiant baudų. 

„Jiems netaikomos jokios sankcijos – tam ir yra ši akcija, kad žmonės būtų sąmoningi, Aišku, mes savo keliu nustatinėjame nelegalius prisijungimus, vandens vaudojimą ir už tai išrašome atitinkamas sankcijas. Realiai sankcijos gali būti vienam klientui gali būti ir iki 10 tūkst. eurų“, – pabrėžia laikinasis „Vilniaus vandenų“ vadovas Virgilijus Žukauskas.

„Vilniaus vandenys“ tikina ir patys galintys nustatyti, kur ir kas yra galbūt prisijungę neteisėtai. Įtarimus keliančiuose privačių namų kvartaluose specialistai vamzdynus tikrina dūmus generuojančiu įrenginiu. 

Pasirinktos gatvės atkarpoje dūmai pučiami į nuotekų tinklą, šie sklaidosi vamzdyne ir kyla pro šulinius, nuotekų groteles, lietvamzdžius, netinkamai prijungtus vidaus tinklus. Vos prasidėjus akcijai, jau prisipažino ir dokumentus tvarkosi apie šešias dešimtis gyventojų – tiek daugiabučių, tiek privačių namų.

Plačiau – Tomo Kavaliausko reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...