Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.29 11:55

Ūkininkams „draugiškas“ „Agrokoncernas“ į bankrotą nuvarė dešimtis jų?

15min.lt 2017.12.29 11:55

Televizijos prodiuseris Haroldas Mackevičius suabejojo viešu Ramūno Karbauskio „Agrokoncerno“ pareiškimu apie gražius santykius su ūkininkais. Jo preliminariu vertinimu, vien nuo 2016 metų įmonė paprašė bankrotą iškelti net 20-čiai fizinių asmenų.

„Agrokoncerno“ įmonių grupė ketvirtadienį išplatino viešą laišką, kuriame pasakoja apie savo veiklą. Jau porą savaičių viešojoje erdvėje taršomas koncernas šiuo laišku kritikų burnų neužkimšo.

Televizijos prodiuseriui Haroldui Mackevičiui užkliuvo skambūs bendrovės teiginiai apie gražius santykius su ūkininkais.

„Agrokoncerno“ įmonių grupės įmonės, įvertinę žemdirbių situaciją bei galimybes skolintis, agrocheminę produkciją tiekia su mokėjimo termino atidėjimais iki metų laiko, moka avansus, suteikia ūkio vystymui paskolas“, – rašoma „Agrokoncerno grupės“ generalinio direktoriaus Valdo Eimonto viešame laiške.

Tačiau tokiais teiginiais H. Mackevičius nepatikėjo. Jo surinkti dokumentai rodo, kad nuo 2016 metų „Agrokoncernas“ prašė iškelti bankroto bylą net 20 fizinių asmenų.

„Skamba tai valdiškai – fizinis asmuo. O iš tikro ten žmogus, vyras, tėvas, šeima, mama, vaikai, namai, ūkis. Gal žmonės galvojo – mes čia gyvensim ir mūsų vaikai gyvens. Bus sodas, bus bičių, bus prūdas. Gal žmonės gandralizdį prie namų turėjo? O gal labai norėjo turėti, bet nepavyko. Pavyko kitiems. Ten net gandralizdžiai su stebėjimo kamerom, toje utopijoj.

Bet gal čia ne ūkininkai, tie fiziniai asmenys, gal ten santechnikai kokie, pragėrę lizinginę sprandžiną kanalizacijai prasukinėti? Nu ne, neprekiauja Ramūnas sprandžinom. Gal chemijos mokytojai prisiskolino salietros bandymams? Gal bomžai pabaigai užsiperka maišą karbamido? Gal ne bitcoinus žmonės perka, gal trąšas ir laukia, kol pabrangs? O gal baltų kriviai čia bankrutuoja, prasiskolinę agrokoncernui už smilkalus ir švento ąžuolyno trąšas NPK 30.4.4.?

O gal čia loterija vyksta? Kas dešimtas trąšų pirkėjas laimi fizinio asmenio bankrotą ir knygą „Ožių veislyba“.

Ar čia decimacija? Išrikiuoja mažiausiai prikūlusių ūkininkų kohortą ir šnai kas dešimtą teisman“, – ironiškai klausia H. Mackevičius.

LRT TELEVIZIJOS laidų autoriai H. Mackevičius ir Edmundas Jakilaitis jau kelias savaites bando iš „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio išpešti daugiau informacijos apie jo trąšų verslą, taip pat išgirsti atsakymą į klausimą apie prekybą rusiškomis trąšomis, kurių sudėtis leidžia R. Karbauskiui išvengti antidempingo mokesčių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi