Lietuvoje

2017.12.28 22:05

Lietuvė savanorė: Ganoje išmokau lankstumo ir kantrybės

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.12.28 22:05

Vienoje Ganos mokykloje savanoriavusi lietuvė Gintė Marija Gylytė pasidalijo įspūdžiais iš šalies, kurioje išsilavinimas daliai gyvenotjų vis dar lieka neprieinamas. Lietuvė prisipažino, kad nuo pat pirmos dienos Afrikoje jai teko ne tik iš naujo mokytis lankstumo ir kantrybės, bet ir taikytis prie vietos gyventojų tradicijų. 

„Mes turėjome tam tikrą matymą, kaip viskas vyks, ir mes norėjome greitai padaryti. Bet žmonėms, užaugusiems kitoje kultūroje, ne taip viskas greitai suprantama, ką tu nori padaryti ir kaip geriau suorganizuoti. Labai daug kantrybės mokiausi, viskas lėtai vyko. Iš kitos pusės, labai žmonės imlūs, norėjo viską sužinoti”, – pasakoja G. M. Gylytė.

Tačiau savanorė įsitikinusi, kad greitiems pokyčiams Ganoje didžiausia kliūtis - skurdas. Nors šalies ekonomika per pastarąjį dešimtmetį auga milžiniškais tempais, švietimas vis dar lieka vienu didžiausių šalies skaudulių. Vidurinį ar aukštesnį išsilavinimą geba įgyti tik turtingesni, todėl šalyje trys iš dešimties gyventojų vis dar - neraštingi. 

Išsamiau – Giedriaus Vitkausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11