Lietuvoje

2017.12.28 10:42

Prognozuoja orus Naujųjų naktį: grožėtis fejerverkais malonu nebus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.12.28 10:42

Naujųjų metų naktį vyraus šlapdriba, paryčiais pereinanti į lietų, taip pat pūs stiprokas vėjas – kai kur jis sieks ir 20 m/s greitį. Taip LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Edita Gečaitė. 

Ketvirtadienį Lietuvoje bus debesuota su pragiedruliais, kritulių numatoma labai nedaug, šiek tiek palis nebent vakariniuose rajonuose. 6–11 m/s greičio vėjas pūs iš pietryčių. Oras šils iki 3–6 laipsnių. Šiek tiek vėsiau bus tik šiaurės rytiniuose rajonuose. 

Penktadienis bus drėgnas. Beveik visoje šalyje vyraus lietus. Naktį vės iki 0–4, o dieną šils iki 2–6 laipsnių. Vėjas naktį pūs iš pietryčių, paryčiais – jau iš pietų, pietvakarių. Jis bus nestiprus. 

Šeštadienio naktis dar daugelyje rajonų bus su krituliais. Veršis šaltesnis oras, bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos, tad krituliais bus jau įvairesni. Naktį ir rytą bus plikledžio pavojus, ypač – rytuose ir pietuose. Šeštadienio dieną kritulių kiekiai bus maži, gali nebent truputį pasnyguriuoti. Bus 0–3 laipsniai šilumos. 

„Panašu, kad sekmadienį, paskutinę šių metų parą, orai bus jau labiau žiemiški. Daugelyje vietovių numatomi krituliai. Nakties metu – daugiausiai šalies vakaruose – vyraus sniegas, nes šals iki 0–5 laipsnių šalčio. Bus slidu, plikledis laikysis ir rytą. Dieną jau vyraus šlapdriba“, – pasakojo sinoptikė. 

Sausio 1-osios naktį oras jau bus šiltesnis nei naktį prieš tai. Bus nuo 1 laipsnio šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Naktį kris šlapdriba, paryčiais ją keis lietus. Vietomis dar išliks slidu. Taip pat naktį pūs stiprokas vėjas: 7–12 m/s, o kai kur, pietvakariuose, jis sieks net 15–20 m/s. 

Pirmoji naujųjų metų diena bus šilta – bus 2–6 laipsniai šilumos. Daugelyje rajonų vyraus nedidelis lietus, bet vėjas bus ramesnis. 

Plačiau apie artimiausių dienų orus žiūrėkite laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.