Lietuvoje

2017.12.27 13:02

V. Pranckietis: ar nepažeidžiamos antidempingo taisyklės, turėtų analizuoti trąšų specialistas

ELTA2017.12.27 13:02

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis gina Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderį Ramūną Karbauskį, kuris, kaip „Agrokoncerno“ akcininkas, dėmesio centre atsidūrė kilus abejonėms, kad jo koncernas, prekiaudamas rusiškomis trąšomis su priedais, galimai pažeidžia antidempingo taisykles.

V. Pranckietis „Žinių radijui“ ragino apskritai nesigilinti į šį klausimą. Anot jo, šį klausimą narplioti turėtų trąšų specialistai. Anot jo, situacija, kai politikai aiškinasi šį klausimą, prilygsta situacijai, kai apie vaistus yra kalbama augalų specialistams.

„Neišmanome ir nelieskime tos srities. Tegu liečia tą sritį tie, kurie ją išmano. Siūlau pakviesti žmonės į diskusiją, kurie supranta apie trąšas, o nesupranta, kaip daroma politika,“ – griežtu tonu kalbėjo V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas viešojoje erdvėje aptariamoje situacijoje nemato jokio kriminalo. Anot jo, jei kažkas būtų negerai – situacija jau seniai būtų tiriama teismuose.

„Jeigu yra pažeidžiami kokie nors įstatymai, tai reikia ir sustabdyti pažeidėjus. Jeigu jie (įstatymai. – ELTA) nepažeidžiami, o tokie yra ir jie netenkina mūsų krašto – reikia juos keisti. Tačiau reikia išsistudijuoti tiksliai, ko mes siekiame“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.