Lietuvoje

2017.12.26 15:57

Trečią parą ant seklumos pakibusį laivą gelbės Olandijos kompanija

Rita Gečiūnaitė, DELFI.lt2017.12.26 15:57

Ant seklumos užplaukusį laivą „Ocean Crown“ apžiūrėję laivo savininko bei vilkikų kompanijos atstovai pateikė laivo gelbėjimo planą. Koordinuoti veiksmus imsis kompanija iš Olandijos.

Arvydas Vaitkus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius sako, kad viešai pasirodžiusi informacija, kad laivo korpusas deformuotas, nėra pagrindas nerimauti. Nors dar pirmadienį Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė, esą fiksuota korpuso deformacija, A. Vaitkus patikino, kad jokio pavojaus laivui ir gamtai nėra.

„Nereikėtų žaisti žmonių emocijomis, laivas yra sandarus, jokio pavojaus, kad iš jo ims tekėti į aplinką naftos produktai, tikrai nėra. Pavojaus įgulai taip pat nėra“, – sakė A. Vaitkus.

Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna sako, kad vėjas laivą šiek pasuko į kairę, tačiau tik vienas žmogus buvo išgabentas iš laivo, kiti įgulos nariai jaučiasi gerai.

Laivas „Ocean Crown“ Klaipėdoje turėjo pasikrauti grūdų krovinį, tačiau dėl oro sąlygų užplaukė ant seklumos. Anot Klaipėdos uosto atstovų, jiems pateikta informacija iš laivo, kad laivas kurį laiką dreifavo, nes įvyko variklio gedimas. Be to, tuo metu buvo rūkas.

„Jūra yra jūra, stichija yra stichija, ir ne visada žmogus gali tai suvaldyti“, – neslėpė A. Vaitkus ir patikino, kad pasiruošta visiems įmanomiems scenarijams.

Sausakrūvio laivo įgula, anot A. Aleknos, privalo laukti laive. A. Alekna sako, kad gavo informaciją dėl planuojamos gelbėjimo operacijos: laivo nutempimo nuo seklumos operacija patikėta Olandų kompanijai „Smit“.

A. Aleknos ir A. Vaitkaus žiniomis, Olandijos kompanijos atstovai bendradarbiaus ir su lietuviais. Galbūt užteks vieno vilkiko pagalbos, tačiau ruošiamasi darbams labai rimtai ir į laivo gelbėjimo darbus bus pasiruošta įtraukti ir daugiau vilkikų.

Laivo gelbėjimo operacijos gelbėjimo planą parengė laivo savininkai ir ekspertai, dabar laukiama gero oro.

Laivą apžiūrėjo trys ekspertai, kariniu sraigtasparniu jie buvo nugabenti į laivą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt