Lietuvoje

2013.06.14 16:09

L. Linkevičius: ES reikia sutarti dėl prekybos derybų su JAV

ELTA2013.06.14 16:09

Europos Sąjungai reikia sutarti dėl prekybos derybų su JAV, nes tai prisidėtų prie pasaulio ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Europos Sąjungai reikia sutarti dėl prekybos derybų su JAV, nes tai prisidėtų prie pasaulio ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Kultūrinės įvairovės išsaugojimas ypač svarbus ES, todėl suprantama, kad dėl to aktyviai diskutuojama. Tačiau tikimės, kad Airijai, kuri pirmininkauja ES Tarybai, pavyks pasiekti susitarimą dėl derybų su JAV mandato, kuriame bus atsižvelgta į visų ES valstybių narių interesus. Tai leis artimiausiu metu pradėti derybas, kurios perkels ES ir JAV ekonominius ir prekybos santykius į aukštesnį lygmenį ir savo pavyzdžiu paskatins kitas šalis atverti savo rinkas“, – penktadienį ES ministrų, atsakingų už prekybą, susitikime pabrėžė jis.

Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais svarstomas mandatas deryboms dėl ambicingo ir išsamaus laisvosios prekybos susitarimo su JAV. Prognozuojama, kad, sudarius tokį susitarimą, ES bendrasis vidaus produktas išaugtų 0,4 proc., o ES prekių ir paslaugų eksportas į JAV padidėtų beveik trečdaliu.

Lietuva su JAV turi išlaikiusi teigiamą prekybos balansą. Užsienio reikalų ministerijos teigimu, tolesnis prekybos sąlygų gerinimas, naikinant tarifines ir netarifines kliūtis prekybai, galėtų daug prisidėti prie Lietuvos eksporto augimo, atvertų platesnes galimybes Lietuvos verslo ir investicijų plėtrai.

Nuo liepos 1 d. Lietuvai perėmus pirmininkavimą ES Tarybai, L. Linkevičius pirmininkaus ES Užsienio reikalų tarybai prekybos klausimais. Jos posėdžius planuojama surengti spalio 18 d. Liuksemburge ir gruodžio 5 d. Balyje.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius