Lietuvoje

2017.12.25 12:44

Panevėžys žada esminį miesto atnaujinimą

LRT.lt 2017.12.25 12:44

Panevėžys be baimės skelbia kitąmet virsiantis didele statybų aikštele. Miesto administracija žada, kad 23 mln. eurų – 20 mln. pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą ir 3 mln. eurų savivaldybės indėlio – bus panaudoti taip, kad miesto atnaujinimo niekas nedrįs vadinti tik kosmetiniu.

Kartu su kitais keturiais šalies didmiesčiais gavusi lėšų vadinamajai „Urban“ programai, Aukštaitijos sostinė strateguoja investuoti į kompleksišką nugyventų teritorijų atnaujinimą. Dėmesio ir lėšų sulauks 14 teritorijų centrinėje miesto dalyje ir palei Nevėžio upę.

Atnaujinimo laikotarpis pakeis Panevėžio kasdienybę, tačiau sukels ir neišvengiamų trikdžių dėl vykstančių statybų.

Kultūros ir poilsio parko modernizavimas

Didžiausias Panevėžio miesto parkas jau netrukus turėtų atrodyti kur kas patraukliau: bus atnaujinta ir jo infrastruktūra, ir želdiniai. Siekiant patenkinti įvairaus amžiaus miesto bendruomenės bei svečių poilsio ir rekreacijos poreikius, nuspręsta jo vakarinę dalį pritaikyti pasyviam poilsiui, o rytinę – aktyviam.

Parke bus rekonstruota apšvietimo sistema (tam tikrose vietose bus sumontuota šviestuvų į grindinį, bus apšviesta medžių lajų ir kitų objektų). Lankytojai ras naujus suolelius ir kitų mažosios architektūros elementų.

Dideli darbai laukia želdynų tvarkytojų – bus šalinami menkaverčiai medžiai ir krūmai. Tvarkytojų planuose – ir esamų pėsčiųjų bei dviračių takų atnaujinimas, ir naujų įrengimas. Šalia takų atsiras gėlynų, bus sutvarkytas parko teritorijoje esantis upelis, jo šlaite ketinama įrengti amfiteatrinę aikštelę.

Taip pat parko teritorijoje planuojama įrengti poilsiaviečių, numatyta sutvarkyti ir atverti Nevėžio upės pakrantę ir įrengti priėjimus prie upės, pertvarkyti mažąją architektūrą. Vaikai čia ras naujų žaidimo aikštelių, naujoje vietoje bus įrengta šunų išvedžiojimo aikštelė. Lėšų bus skirta ir netradicinių sporto šakų aikštelei modernizuoti, Pirmajame pasauliniame kare žuvusių Rusijos armijos karių kapinių teritorijai sutvarkyti.

Rytinėje parko dalyje aktyviam bendruomenės poilsiui numatoma pritaikyti kalvą, įrengti universalų sporto aikštyną, treniruoklių bei lauko gimnastikos aikštelių. Atvykusieji į parką automobiliais ras tris stovėjimo aikšteles (viena – iš Nemuno g., kitos dvi – iš Parko g. pusės). Bus atnaujinta dalis Nemuno ir Parko gatvių šaligatvių, saugumui užtikrinti numatoma įrengti stebėjimo kameras.

Projekto vertė – 3 098 934 eurai.

Įgyvendinimo laikotarpis – 2016–2019 m.

Jaunimo sodo sutvarkymas

Miesto administracija žada pasiekti, kad aktyvaus poilsio erdve vėl taptų kadaise jaunimo ir šeimų traukos centru buvęs Jaunimo sodas Marijonų gatvėje. Sutvarkius želdynus čia iškils vaikų žaidimų aikštelių, lauko treniruoklių, daugiafunkcis sporto aikštynas jaunimui, bus rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir atnaujintas viešasis tualetas.

Aktyvių pramogų įvairovė, tikimasi, į Jaunimo sodą pritrauks nemažus lankytojų srautus, ir parkas taps patrauklia vieta nišų mieste ieškančiam smulkiajam bei vidutiniam verslui – tam numatytos laikinosios paslaugų vietos. Sukurti palankias sąlygas verslo plėtrai bei skatinti bendruomeninę veiklą Panevėžio mieste yra vienas pagrindinių projekto tikslų.

Šiuo metu rengiamas techninis projektas.

Įgyvendinimo laikotarpis – 2017–2019 m.