Lietuvoje

2017.12.25 12:44

Bernardinų parapija Kalėdų dieną prie pietų stalo sukvies stokojančius

LRT.lt2017.12.25 12:44

Gruodžio 25d. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje laukiama ne tik šv. Kalėdas švenčiančių parapijiečių. Ketvirtus metus iš eilės į kalėdines pamaldas bei kartu susėsti prie šventinio stalo pakviečiami stokojantys vilniečiai, dažnai neturintys nei artimųjų, nei namų. Planuojama, kad į šventę susirinks daugiau nei 100 žmonių, rašoma pranešime spaudai.

„Šventės – galimybė pabūti visiems kartu ir aplankyti savo artimuosius, tačiau yra žmonių, kurie šių akimirkų patirti negali. Jie neturi ar nepalaiko ryšio su šeima, giminaičiais, kurie galėtų pakviesti prie šventinio stalo. Džiaugiuosi parapijiečių iniciatyva nepamiršti stokojančių bei suteikti ir sudėtingai gyvenantiems galimybę pajusti Šv. Kalėdų dvasią”, – sakė Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios klebonas br. kun. Evaldas Darulis OFM.

Šventinių pietų stokojantiems idėjos iniciatorius yra parapijietis italas Gianas Luca Demarco, žymus virtuvės šefas. Jo gimtojoje Italijoje parapijiečių tradicija per šventes pamaitinti stokojančius gyvuoja jau labai seniai, todėl jis energingai ėmėsi šią iniciatyvą įgyvendinti ir Lietuvoje. Italas šventiniam stalui kartu su parapijiečiais ruoš kelių rūšių šaltuosius ir karštuosius patiekalus bei desertus. Šiemet ant stokojantiems skirto pietų stalo nuguls ir pačių parapijiečių kepti pyragai.

Į šventės organizavimą kasmet įsitraukia keliasdešimt parapijiečių, jų draugų ir artimųjų. Savanoriai rinkosi nuo ryto ir padeda gaminti maistą, paruošti ir papuošti stalus. Susirinkus svečiams, parapijiečiai jiems suruošia ir neša maistą, patarnauja prie stalo.

Šventiniai pietūs prasidės pirmadienį, 13val. Šv. Mišiomis svečių intencijomis, po jų vyks Vienos koncerto transliacija, o 15 val. visi sės prie iškilmingo pietų stalo bažnyčios koridoriuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.