Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.24 15:04

D. Grybauskaitė: Lietuvos santykiai su Rusija keistųsi tik Maskvai atsisakius agresyvios politikos

BNS 2017.12.24 15:04

Lietuvos santykiai su Rusija keistųsi tik Maskvai atsisakius okupuotų teritorijų Ukrainoje, agresyvios politikos Rytų Europoje bei kišimosi į demokratinius rinkimus, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Interviu portalui 15min.lt šalies vadovė pabrėžė, kad keičiantis geopolitinei situacijai, Lietuva taip pat turi būti pasirengusi keisti poziciją Rusijos atžvilgiu neatsisakant vertybių. Pasak šalies vadovės, su kaimynais „geriau bendrauti, prekiauti, negu kariauti.“.

„Taip, kaimynas, ko gero, kelerius artimiausiu metu bus sudėtingas. Manome, kad jei vadovas išliks tas pats mūsų rytinio kaimyno, panaši situacija taip pat gali išlikti. Tikrai nenorėčiau numoti ranka ir pasakyti, kad nereikia nei bendrauti, nei mėginti – visi keičiamės, geopolitinė situacija keičiasi“, – sakė ji.

„Jeigu iš tiesų (pasikeistų) vertybiniai dalykai, kaip okupuotų teritorijų atsisakymas, jeigu ši šalis elgsis ne taip agresyviai, nemėgins primesti jėga savo interesų, nepapirkinės mūsų politikos, ne tik mūsų, bet ir Europoje, nesikiš į rinkimus – be jokios abejonės, mes visuomet pasirengę su visais kaimynais bendradarbiauti. Nes nepasirinksi kaimynų“, – kalbėjo prezidentė.

Lietuva ES ir NATO yra viena iš griežčiausių Rusijos kritikių, o po Krymo aneksijos nepalaiko beveik jokių ryšių su Maskva.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi