Lietuvoje

2017.12.22 17:21

Prezidentė suteikė malonę 6 asmenims

LRT.lt 2017.12.22 17:21

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo 6 asmenims, praneša prezidentūra.

Rolandui Ereminui teismo paskirta piniginė bauda sumažinta 2500 eurų. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į tai, kad asmuo išlaiko nepilnametę dukrą, ir į sunkią nuteistojo šeimos materialinę padėtį.

Edgarui Juknevičiui laisvės atėmimo bausmė sumažinta 6 mėnesiais. Nuteistojo priežiūra reikalinga dalies darbingumo netekusiai jo motinai ir sunkia širdies liga sergančiam tėvui.

Audriui Kardeliui laisvės atėmimo bausmė sumažinta 6 mėnesiais. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į sunkią nuteistojo šeimos materialinę padėtį. Nuteistojo priežiūros reikia nepilnamečiui sūnui, neįgaliai dukrai ir dalies darbingumo netekusiai žmonai.

Valentui Misiui laisvės atėmimo bausmė sumažinta 2 metais. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į sunkią nuteistojo šeimos materialinę padėtį. Nuteistasis turi tris mažamečius vaikus, kuriems reikalinga priežiūra.

Chizobai Yerasmusui Ogomsui laisvės atėmimo bausmė sumažinta 6 mėnesiais. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į pablogėjusią nuteistojo sveikatos būklę ir sunkią jo šeimos materialinę padėtį. Nuteistasis turi tris mažamečius vaikus ir sunkiai sergančius tėvus, kuriems reikalinga priežiūra.

Danai Višinskienei laisvės atėmimo bausmė sumažinta 2 metais. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į nuteistosios amžių, sveikatos būklę ir nusikaltimo padarymo aplinkybes.

Malonės komisijos posėdis įvyko 2017 m. gruodžio 18 d. Posėdyje buvo svarstomi 200 nuteistųjų malonės prašymai.

Malonės gali prašyti visi asmenys, kuriuos yra nuteisę Lietuvos Respublikos teismai, taip pat Lietuvos Respublikos piliečiai, kuriuos nuteisė kitų valstybių teismai ir kurie atlieka bausmę Lietuvoje. Prašančiajam malonės gali būti dovanota laisvė, sutrumpintas laisvės atėmimo laikas arba sumažinta kita teismo skirta bausmė.

Malonės komisiją sudaro Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkai, teisingumo ministras, generalinis prokuroras, Kalinių globos draugijos, Lietuvos teisininkų draugijos, Lietuvos nusikaltimų aukų rėmimo asociacijos atstovai, prezidentės patarėjai teisės klausimais.