Lietuvoje

2017.12.31 20:16

Kaip tinkamai parinkti vaikui žaislus?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2017.12.31 20:16

Kiekvienam vaikui šventės – tai mamų, tėčių, močiučių ir diedukų dovanojamos žaislų krūvos. Kad ir kiek laimės suteiks vaikui dovanojami žaislai, prieš juos perkant kiekvienas suaugęs turi pagalvoti, ar tikrai vienas ar kitas žaislas vaikui tinka. Gydytojo Alvydo Unikausko teigimu, tai – labai svarbu. 

Žaidimas yra labai svarbus vaikų socialinės, psichinės, fizinės ir emocinės raidos požiūriu. Žaislai turėtų būti laikomi vystymosi ir mokymosi įrankiais. 

„Rinkitės paprastesnius žaislus. Žaislai, kurie atlieka daug funkcijų, neleidžia vaikui naudoti savo vaizduotės. Lėlės ir pliušiniai žaisliukai, kurie kalba arba dainuoja arba skatina vaikus nuspausti tam tikrus mygtukus, iš esmės vadovauja žaidimo procesui, nors turėtų būti atvirkščiai: vaikas turėtų būti tas, kuris vadovauja veiksmui“, – aiškina gydytojas. 

Kai žaislas per daug specifiškas, jis riboja vaiką ir neleidžia naudoti savo vaizduotės. Patys geriausi žaislai yra kuo paprastesni, pvz., kaladėlės, nes jos leidžia vaikams būti kūrybingiems ir spontaniškiems. 

„Ribokite elektroninių ir vaizdo žaislų laiką. Gyvename elektroniniame amžiuje ir tėvai, manantys, jog gali savo vaiką, ypač berniuką, atskirti nuo kompiuterio, patys sau meluoja, tačiau vaikams ypač svarbu nustatyti ribas. Ne vienas tyrimas parodė, kad elektroniniai žaislai kelia tam tikrą pavojų vaikų sveikatai ir vystymuisi“, – įspėja gydytojas. 

Plačiau – laidoje „Klauskite daktaro“.