Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.22 16:35

Ministerija svarsto skųsti teismo sprendimą dėl buvusio Karinių oro pajėgų vado

BNS 2017.12.22 16:35

Krašto apsaugos ministerija žada vertinti galimybes apskųsti teismo sprendimą, kuriuo neteisėtu pripažintas buvusio Karinių oro pajėgų vado Audronio Navicko nušalinimas nuo pareigų.

Pulkininko advokatė džiaugiasi šiuo sprendimu ir sako, kad A. Navickas bylinėsis dėl žalos atlyginimo.

Jis buvo nušalintas nuo pareigų pernai rudenį, vykstant vidiniam tyrimui dėl planų Rusijoje remontuoti paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnius.

„Išnagrinėsime teismo sprendimą ir svarstysime galimybę jį apskųsti“, – penktadienį BNS sakė krašto apsaugos ministro atstovė Vita Ramanauskaitė, ji detaliau teismo sprendimo nekomentavo.

Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį konstatavo, kad A. Navickas nuo pareigų buvo nušalintas nesant tam teisinio ir faktinio pagrindo.

Tokią išvadą teismas padarė, nes pulkininkas nušalinimo metu nebuvo įtariamas nei drausmės pažeidimo padarymu, nei pripažintas įtariamuoju ar kaltinamuoju baudžiamojoje byloje.

A. Navicko advokatė BNS teigė, kad „teismas konstatavo tai, ką mano klientas sakė nuo pat pradžių“.

„Aš labai džiaugiuosi, kad mes gyvename teisinėje valstybėje ir šis teismo sprendimas tai patvirtina“, – sakė Gerda Storpirštienė.

Ji teigė, kad pripažinus A. Navicko nušalinimą neteisėtu jis bylinėsis dėl žalos atlyginimo.

„Mano klientas patyrė tiek turtinę, tiek neturtinę žalą. Pirmiausia mes siekiame, kad šitas įsakymas būtų panaikintas, kitas žingsnis bus žalos atlyginimo klausimas“, – kalbėjo teisininkė.

Krašto apsaugos ministerija yra nurodžiusi, kad A. Navickas nevykdė pernai vasarį Gynybos resursų tarybos sprendimo neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje. Šiemet baigus vidinį tyrimą jis buvo grąžintas į pareigas ir po to netrukus atleistas dėl krašto apsaugos ministro, kariuomenės vado menkinimo ir siekio diskredituoti krašto apsaugos sistemą.

Teismas atmetė A. Navicko prašymą pripažinti ir pastarąjį sprendimą neteisėtu, teigė jo advokatė. G. Storpirštienė pridūrė, kad šis sprendimas bus vertinamas.

Sraigtasparnių „Mi-8“ siuntimas remontui į Rusiją pernai buvo sustabdytas paskutinėje stadijoje, jis praėjo kelių krašto apsaugos sistemos pareigūnų filtrus.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos teigimu, sraigtasparnių remontas Rusijoje būtų kirtęsis su Europos Sąjungos sprendimais dėl sankcijų Maskvai ir Lietuvos užsienio politika.

Dabar Karinių oro pajėgų vado pareigas eina Dainius Guzas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi