captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teismas: buvęs KOP vadas A. Navickas nuo pareigų buvo nušalintas neteisėtai

Buvęs Karinių oro pajėgų (KOP) vadas pulkininkas Audronis Navickas nuo pareigų tyrime dėl sraigtasparnių remonto buvo nušalintas neteisėtai, penktadienį paskelbė Vilniaus apygardos administracinis teismas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Teismas panaikino 2016 metų lapkričio 22 dieną priimtą krašto apsaugos ministro įsakymą dėl pulkininko nušalinimo.

„Pareiškėjas nušalintas buvo nuo pareigų nesant tam teisinio ir faktinio pagrindo. Tokią išvadą teismas padarė todėl, kad pareiškėjas skundžiamo įsakymo priėmimo metu nebuvo įtariamas nei drausmės pažeidimo padarymu, nei pripažintas įtariamuoju ar kaltinamuoju baudžiamojoje byloje ir todėl nebuvo įstatymuose numatytų pagrindų pareiškėją nušalinti nuo pareigų“, – BNS sakė teisėjas Marius Bajoras.

Teismas iš Krašto apsaugos ministerijos priteisė A. Navickui sumokėti 2155 eurus už advokato paslaugas teismuose.

Sprendimą priėmęs teisėjas taip pat atkreipė dėmesį, kad dėl A. Navicko tuo metu nebuvo pradėtas joks tarnybinis patikrinimas.

Krašto apsaugos ministerija teismui teigė, kad ministras pernai lapkričio 22 dieną sudarė laikinąją patikrinimo komisiją, ir pavedė tai komisijai ištirti dėl sraigtasparnių remonto paslaugų pirkimo sutarties sudarymo.

„Teismas mano, kad tai nebuvo teisėtas pagrindas nušalinti A. Navicką nuo pareigų, šio patikrinimo negalima laikyti tarnybiniu patikrinimu pareiškėjo atžvilgiu, jis nebuvo pradėtas kariuomenės drausmės statuto pagrindu, buvo siekiama bendrai aplinkybes išsiaiškinti“, – BNS sakė teisėjas M. Bajoras.

Teismas A. Navicko skundą patenkino iš dalies – jis dar prašė teismo grąžinti jį į ankstesnes pareigas.

„Šito negalima patenkinti, nes jau vasario 10 dieną krašto apsaugos ministro įsakymu jis buvo grąžintas, dar vykstant nagrinėjimui, vėliau perkeltas i personalo rezervą, o dar vėliau nutraukta profesinės karos tarnybos sutartis. Nutrūko kitais pagrindais“, – BNS sakė teisėjas.

Šis teismo sprendimas nėra galutinis ir per mėnesį dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Sprendimo paskelbime penktadienį nė viena iš bylos šalių nedalyvavo. 

Birželio 12 dieną tas pats teismas buvo nutraukęs pulkininko bylą išnykus ginčo objektui, taip pat konstatuota, kad byla nepriskirtina administracinių bylų kompetencijai. Tačiau aukštesnės instancijos teismas šį sprendimą panaikino.

Krašto apsaugos ministerija yra teigusi, kad A. Navickas nevykdė pernai vasarį Gynybos resursų tarybos sprendimo neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje. Šiemet jis buvo grąžintas į pareigas ir po to netrukus atleistas. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kariuomenės vado siūlymu A. Navicką atleido iš profesinės karo tarnybos.

Sprendimas atleisti KOP vadą priimtas atsižvelgus į karinės žvalgybos vertinimą, kad pulkininkas menkino krašto apsaugos ministrą, kariuomenės vadą, siekė diskredituoti krašto apsaugos sistemą, skelbė Krašto apsaugos ministerija.

Sraigtasparnių „Mi-8“ siuntimas remontui į Rusiją pernai buvo sustabdytas paskutinėje stadijoje, jis praėjo kelių krašto apsaugos sistemos pareigūnų filtrus.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos teigimu, sraigtasparnių remontas Rusijoje būtų kirtęsis su Europos Sąjungos sprendimais dėl sankcijų Maskvai ir Lietuvos užsienio politika.

Dabar KOP vado pareigas eina Dainius Guzas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...