Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.21 22:42

Išsiblaškiusiems keliautojams: kad kelionė nesibaigtų vos prasidėjusi

Būna situacijų, kai keliautojai į šalį tiesiog neįleidžiami. Kad taip neatsitiktų, būtina žinoti, kokius dokumentus pasiimti keliaujant ir kokie jiems taikomi reikalavimai, pataria Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė.

Nors keliaujant Šengeno erdvėje nėra numatytos pareigos turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, bet dėl įvairiausių priežasčių jo vis tiek gali prireikti. Pavyzdžiui, asmenį gali patikrinti pasienio pareigūnas.

Keliaujant svarbu pasidomėti, ar šalis priklauso Šengeno zonai, mat kai vykstama į trečiąsias šalis dokumentas ne tik būtinas, bet ir turi galioti dar 6 mėnesius. Jei keliaujama Šengeno erdvėje, rekomenduojama turėti dar 3 mėnesius galiojantį dokumentą. Nors, kaip pažymi Migracijos teisės ekspertė, praktikoje būna atvejų, kai keliautojai įleidžiami į lėktuvus ir likus 2–3 dienoms iki dokumento galiojimo pabaigos.

Keliaujant su vaikais, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento vis tiek reikia. Tuo metu gimimo liudijimo gali prireikti tada, kai keliaujant su vienu iš tėvų nesutampa asmenvardžiai.

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi