Lietuvoje

2017.12.21 14:15

G. Steponavičius: „Laisvės studijų centro“ projektai buvo atsieti nuo partinės veiklos

BNS2017.12.21 14:15

Seimo narys Gintaras Steponavičius tvirtina, kad „Laisvės studijų centro“ projektai buvo atsieti nuo partinės veiklos. Prokurorų įtarimus, jog liberalų pernykštė rinkimų kampanija iš dalies buvo finansuota iš šio centro lėšų, G. Steponavičius vadina nepagrįstomis interpretacijomis.

„Mane stebina tokia interpretacija, nes man atrodo, kad projektai, vykdyti per „Laisvės studijų centrą“, buvo atsieti nuo partinės veiklos, tai buvo pilietiškumo pamokos, švietėjiški renginiai visuomenei, ir jokios agitacijos juose nebuvo. Tas buvo paaiškinta, tiek man duodant parodymus, tiek kitiems žmonėms, kurie tame dalyvavo, bet aš suprantu, kad yra noras kuo labiau išplėsti ir įpinti skirtingas veiklas, ir aš neabejoju, kad teisme mes įrodysime, kad išties visi šitie įtarimai yra nepagrįsti“, – BNS sakė G. Steponavičius.

Anot jo, su „Laisvės studijų centro“ pilietiškumo pamokų projektu per dvejus metus buvo aplankyta keli šimtai mokyklų. „Pilietiškumo pamokos formate vykdavo diskusija su vyresniųjų klasių moksleiviais ir mokytojais, dalyvaujant vienam politikui ir vienam jaunimo autoritetui – muzikantui, žurnalistui. Tie žmonės niekada nebūtų sutikę dalyvauti partiniuose ar tiesiogiai su agitacine veikla susijusiuose projektuose“, – apie projektą pasakojo politikas.

„Juose nebuvo nieko, tiesiogiai susijusio su partijos, asmenų politinių tikslų angažavimu, aš didžiuojuosi, kad šitas projektas buvo įgyvendintas, ir jokių blogų poteksčių aš jame nematau“, – tvirtino G. Steponavičius.

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį pranešė, kad Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) perdavė naujos informacijos dėl galbūt neteisėto Liberalų sąjūdžio Seimo rinkimų kampanijos finansavimo.

Ši informacija perduota į pabaigą einant ikiteisminiam tyrimui dėl koncerno „MG Baltic“ ir kelių partijų politinės korupcijos. Anot teisėsaugos, nustatyta, jog liberalų pernykštė rinkimų kampanija iš dalies buvo finansuota iš „ Laisvės studijų centro“ lėšų. Tarp šios viešosios įstaigos steigėjų – buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis ir jo pavaduotojas G. Steponavičius. Teisėsauga nedetalizuoja, kaip šiuo atveju galėjo būti finansuojama Liberalų sąjūdžio rinkimų kampanija.

Prokurorai G. Steponavičiui yra pateikę įtarimus epizode, kai „MG Baltic“ skyrė 15 tūkst. eurų paramą jo paramos fondui ir „ Laisvės studijų centrui “. Anot pareigūnų, susitaręs dėl paramos šioms organizacijoms, G. Steponavičius balsavo dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo.

Pareigūnai šiemet jau buvo perdavę VRK nagrinėti informacija įtariant, kad liberalų kampanija neteisėtai galėjo būti finansuojama per Taikomosios politikos instituto surengtus mokymus partiečiams. Šiurkštų įstatymų pažeidimą konstatavusi komisija atėmė iš partijos pusmečio valstybės dotaciją – beveik 400 tūkst. eurų.

Taikomosios politikos instituto steigėjas buvo eksliberalas Šarūnas Gustainis. Tiek jam, tiek G. Steponavičiui bei E. Masiuliui politinės korupcijos byloje yra pareikšti įtarimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.