Lietuvoje

2017.12.21 12:44

Kelininkai ruošiasi ir lietui, ir pūgai: Kaune sninga, pūga siaučia ir Vilniuje

15min.lt2017.12.21 12:44

Sinoptikai šiomis dienomis prognozuoja labai permainingus orus. Tuo metu, kai rytiniuose rajonuose temperatūra rytą buvo lengvai neigiama, pajūrį skalavo lietus. Todėl keliaujantiems per Lietuvą vairuotojams iki Kalėdų bus ne pačios geriausios dienos. Kelionės metu staigiai besikeičiantys orai gali paspęsti netikėtus spąstus. Todėl, sėdant prie vairo, patartina pasidomėti informacija apie kelių būklę skirtinguose rajonuose.

Naujausiais duomenimis, ketvirtadienį per Lietuvą nuo Atlanto keliaus kritulių frontas. Vienur jis virs plikledžiu, nes žemė įšalusi. Kitur – pūga.

Kaip 15min informavo Vilniaus miesto tvarkymo įmonė „Grinda“, kelininkai orų permainoms pasiruošę. Įmonės turimais duomenimis, nuo 13 val. sostinėje iš dangaus turėtų kristi mišrūs krituliai. Esant neigiamai temperatūrai, tokia meteorologinė situacija gali pridaryti daug bėdų.

Vėliau, nuo 14 val., lietus turėtų virsti sniegu, prognozuoja intellicast.com, kuriuo kelininkai pasitiki. Tiesa, portalas orai.lt kritulius žada anksčiau.

Kas barsto Vilniaus gatves ir šaligatvius

Už gatvių priežiūrą Vilniaus mieste ir jo apylinkėse atsakinga uždaroji akcinė bendrovė „Grinda“. Už tai, kad laiku ir kokybiškai būtų nuvalyti šaligatviai, skverai, gyvenamųjų namų kiemai, atsakingos dvi miestą tvarkančios bendrovės UAB „Stebulė“ ir UAB „Mano aplinka“, su kuriomis Vilniaus miesto savivaldybė yra sudariusi paslaugų teikimo sutartis.

Iš viso Vilniuje pagal patvirtintus prioritetus yra barstomos ir valomos 539 gatvės. Pirmiausia kelininkai privalo nuvalyti magistralines gatves ir gatves, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas. 298 prioritetinės gatvės (magistralinės ir tos, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas) – barstomos šlapiomis druskomis. 173 aptarnaujančios ir kvartalinės gatvės barstomos smėlio ir druskos mišiniu. 68 centrinės miesto dalies siauros gatvės barstomos druskomis. Šiame žemėlapyje gyventojai gali matyti, koks prioritetas suteiktas gatvei, kuo ji barstoma ir kuri įmonė prižiūri šaligatvius.

Atsižvelgiant į gyventojų pranešimus dėl slidžių gatvių, kurios nėra įtrauktos į barstomų gatvių sąrašus, patikrinama ir vieną kartą pabarstoma smėlio ir druskos mišiniu. Prireikus barstomos gatvės, kuriose yra stačios įkalnės (nuokalnės, staigūs posūkiai). Šios gatvės, gausiai pasnigus, valomos autogreideriais, ratiniais buldozeriais ir kita sniegą valančia technika.

Įvertinus meteorologines prognozes, gatvės sostinėje barstomos dar prieš pradedant snigti. Nustojus snigti, Vilniuje gatvės, įtrauktos į minėtą sąrašą, visiškai nuvalomos ir pabarstomos per 8 val. Sostinės gatves valo 53 sniego valymo mašinos: 39 šlapių druskų barstytuvai, 12 smėlio ir druskos mišinio barstytuvų, 2 mažieji barstytuvai ir kita technika. Keliai barstomi druska arba druskos ir smėlio mišiniu.

Dalyje Lietuvos – jau balta

Kaip 15min informavo skaitytojai, dalyje Lietuvos sniego jau gausu. Apie sniegą pranešė Kėdainių ir Kauno gyventojai, garliaviškiai užsiminė, kad jau krenta pirmosios snaigės, Rokiškyje, sakė skaitytojai, „sniego jau sočiai“.

Mantas iš Vilkaviškio papasakojo, kad šiame krašte stipriai sninga daugiau nei valandą. Pustyti pradėjo ir aplink Molėtus, Panevėžio apskrityje. Tiesa, čia pat skaitytojai pabrėžia, kad nesnaudžia ir kelininkai – „druskos irgi iki kelių“ rašo jie.

Kitokios eismo sąlygos aplink Tauragę. Čia, sako skaitytojai, tai sninga, tai lyja, prasidėjusi šlapdriba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI