Lietuvoje

2017.12.21 16:38

Į Seimą grįžęs L. Balsys: gydžiausi nuo ligų, kurias sukelia stresai

Seimo narys Linas Balsys savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje ketvirtadienį paskelbė, kad po ligos jau grįžta į parlamentą – nedarbingumo lapelis buvo uždarytas pirmadienį.

Parlamentaras ketvirtadienį socialiniame tinkle pranešė grįžtantis į darbą ir norintis atsiprašyti žmonių.

„Džiaugiuosi, kad vakar buvo uždarytas nedarbingumo lapelis ir šiandien jau galiu ateiti į darbą.

Naudodamasis proga, norėčiau atsiprašyti visų, kuriuos praėjusį mėnesį pasiekė apie mane skleista ir eskaluota informacija, kuri galėjo Jus papiktinti, ar susilpninti Jūsų pasitikėjimą manimi.

Artėja Kalėdos, todėl nelaikau pykčio užantyje ir tiems, kurie, pildami šmeižtus taip nusikomentavo, jog ir naujus mano biografijos faktus sukūrė, ir su žmona išskyrė, ir dar kitų neteisybių prišnekėjo.

Nors ši istorija pakenkė mano sveikatai ir reputacijai, priimu tai ir kaip žmogišką pamoką bei motyvaciją tolesnei politinei veiklai.

Gražių ir prasmingų artėjančių švenčių!“, – „Facebook“ pranešė L. Balsys.

Skelbiama, kad jis jau dalyvavo ketvirtadienį Seime vykusiame rytiniame posėdyje.

L. Balsys susirgo po skandalo, į kurį pateko lapkričio 9-ąją.

Tą dieną Seime kilo įtarimas, kad parlamentaras darbe pasirodė neblaivus. L. Balsiui papūtus į žurnalistų pateiktą alkotesterį šis parodė 1,82 promilės. Seimo narys tikino, kad jis yra blaivus ir geria vaistus nuo ligų. 

L. Balsys: „Galva dar sunki“

L. Balsys telefonu 15min ketvirtadienį patvirtino jau grįžęs į darbą, tačiau kategoriškai atsisakė komentuoti lapkričio 9-osios įvykius.

Jis neigė kada nors apskritai neblaivus pasirodęs darbe ir tikino gydęsis ne nuo alkoholizmo. Nuo ko – L. Balsys atskleisti atsisakė.

„Pirmą dieną esu darbe. Sveikstu. Dar nelabai pasveikau, biuletenis tik užsidarė, bet vaistus dar geriu. Privačių duomenų negaliu pasipasakoti, šiandien nenorėčiau nieko pasakoti, nes galva dar tokia sunki, žinot“, – teigė L. Balsys, paklaustas, kuo sirgo.

Parašytas patvirtinti arba paneigti, kad gydėsi nuo alkoholizmo, L. Balsys tai paneigė.

„Ne, aš gydžiausi nuo visų kitų įmanomų ligų, kurias sukelia stresai. Ši situacija tik pastiprino tą poveikį ir tiesiog pakenkė mano sveikatai ir reputacijai, bet aš tai priimu kaip žmogišką pamoką bei motyvaciją tolesnei politinei veiklai“, – kalbėjo Seimo narys.

L. Balsys dėl visko, kas nutiko lapkričio 9 dieną, iki šiol linkęs kaltinti visus, tik ne save patį. Dabar apie tą dieną jis išvis nebenori kalbėti.

„Nelabai aš noriu prisiminti ir komentuoti“, – kartojo parlamentaras, prašomas įvertinti, kas tą dieną Seime atsitiko, klausiamas, ar iš Seimo išvažiavo pats ar buvo pavėžėtas, kodėl nebendravo su policija, jei buvo tikras, kad nieko bloga nepadarė.

Priminus, kad apie tai, jog yra užuodę nuo L. Balsio sklindantį alkoholio kvapą, pasakojo keli Seimo nariai, parlamentaras tvirtino, kad jų uoslė buvo apgaulinga.

„Aš nežinau, ką jie užuodžia. Aš nekompetentingas jų uoslės klausimais. Vieni sakė, kad užuodžia, kiti – neužuodžia. Čia gali būti jų uoslės specifika įvairi“, – sakė L. Balsys.

Tačiau parlamentaras pripažino iki šiol besigailintis, kad tą dieną sutiko tikrintis žurnalistų atsineštu alkoholio matuokliu. Ir šiandien šios klaidos esą nebekartotų.

„Aš galiu bet kada, bet ką pakartoti, bet šiandien aš tikrai nenoriu nieko daugiau komentuoti, nes jūs vėl iš to padarysite kažkokią istoriją, nors tos istorijos jau nebėra. Aš sakau, tai priėmiau kaip pamoką. Tikrinausi tada manydamas, kad kolegos darosi šou, o, kai pamačiau, kaip rimtai tai traktuojama, kaip prasidėjo šmeižto kampanija, tai supratau, kad man nereikėjo tikrintis. To, ką ten prirodė, gyvenime būt tikrai negalėjo, patikėkit“, – dėstė L. Balsys.

Jis tikino 40 metų vairuojantis automobilį ir niekada nebuvęs baustas. Be to, L. Balsys aiškino, kad 1,82 promilės įpučiantys žmonės atrodo blogiau nei jis atrodė lapkričio 9-ąją.

„Jei žmogus atrodytų taip, kaip ten buvo parodyta, tai jūs pažiūrėkite kitų kolegų, kaip būdavo ankstesniais metais, kur sužalodavo žmones su mažesnėm promilėm, ir guli negyvi ant grindų be sąmonės. Pažiūrėkit, ką rodo policijos komentarai, vaizdo įrašai, kai žmones pagauna prie vairo su tokiom promilėm – jie miega prie vairo. Tai aš turbūt nebuvau panašus, niekam nepasirodė, tai reiškia, kad tie parodymai... Nieko nekaltinu, iš kur jie ten galėjo tą alkotesterį gaut, kas jiems davė, kas kalibravo, ten niekas nesusigaudys, aš nenoriu to komentuoti, bet aš tikrai negalėjau taip atrodyti ir man dėl to buvo padaryta reputacinė žala. Aš dėl to nesigailiu, priimu kaip pamoką ir pasitaisysiu, ir daugiau taip nedarysiu, ir viskas bus gerai“, – dėstė politikas.

L. Balsys nuolat kartojo priimantis tą istoriją kaip pamoką, todėl 15min pasiteiravo, ko parlamentaras mano išmokęs.

„Pasimokiau, kaip reikia bendrauti, kaip reikia vis tik atsižvelgti į kitų kolegų pastabas ir panašiai. Daug pasimokiau. Gyvenime aš visada priimu tokius įvykius kaip postūmį pasidaryti kažkokias išvadas. Kartais žiūrėti į kolegų ir kolegų žurnalistų veiksmus atsakingiau ir plačiau“, – atsakė politikas.