Lietuvoje

2017.12.21 11:17

Baigtas šių metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą

LRT.lt2017.12.21 11:17

2017 m. šaukimas į  nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą  baigtas, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba  informuoja, jog šiais metais tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose pradėjo 3507 karo prievolininkai, iš jų  –  127 merginos. Didžiąją dalį tarnybą pradėjusių šauktinių  – 1907 –  sudaro jaunuoliai,  kurie pageidavo savo noru atlikti karinę tarnybą, 1547 – patekę į šaukiamųjų sąrašus ir pareiškę norą pirmumo teise atlikti tarnybą, dar  53 karo prievolininkai  pašaukti privalomai. Šiemet prašymų savo noru atlikti karinę tarnybą buvo gauta 2914, o į šaukiamųjų sąrašus patekusių karo prievolininkų ir parašiusių prašymus atlikti  nuolatinę privalomąją pradinę  karo  tarnybą  pirmumo teise buvo net 2864.

„Šauktiniai ypač sustiprino kariuomenę: sparčiai didėja kariuomenės rezervas ir pildomi kariuomenės vienetai. Sėkmingai tęsiamas šauktinių sistemos grąžinimas į kariuomenę siunčia aiškų signalą tiek mūsų sąjungininkams, tiek potencialiam agresoriui, kad Lietuva rimtai vertina savo gynybą“, –  sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Šiemet šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą vyko pagal naują  tvarką, ta pati tvarka išliks ir kitąmet –  šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebus siunčiami – informaciją,  kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai ras  karo prievolininkų sąraše internete https://sauktiniai.kam.lt  arba www.karys.lt.

Naujasis šaukiamųjų sąrašas bus sudaromas 2018 m. sausio 4 dieną. Kaip paprastai, siekiant užtikrinti proceso skaidrumą ir  objektyvumą,  sąrašo sudarymą stebės visuomenės atstovai.  Kitais metais ketinamų pašaukti karo prievolininkų skaičius didės 300 šauktinių ir bus siekiama pašaukti 3800 karo prievolininkų. Pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama kovo viduryje Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.

„Nuo 2015 m., kai buvo atnaujintas šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą,  savo noru atlikti tarnybą pareiškusių karo prievolininkų skaičius kiekvienais metais sudarė apie du trečdalius visų pašauktųjų. Tikimės, kad ir kitąmet norinčiųjų atlikti tarnybą savo noru nemažės, o tik didės. Manau,  kad tam  pagrindas yra – gerėjančios karių apgyvendinimo sąlygos, geresnis karių aprūpinimas, didesnės kaupiamosios išmokos ir kitos socialinės garantijos,“ – sakė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas Arūnas Balčiūnas.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba visus norinčius atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą savo noru kviečia jau dabar ir ragina nelaukti, kol bus sudaromas naujas šaukiamųjų sąrašas. Jaunuoliai kviečiami atvykti į Regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir parašyti prašymus atlikti tarnybą 2018 metais.   Tokiu atveju jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas., t. y. tarnybos metu galės sukaupti daugiau nei 3 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.