Lietuvoje

2017.12.21 09:31

S. Skvernelis užstoja buvusios A. Kubiliaus vyriausybės darbą

ELTA2017.12.21 09:31

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis nepritaria iniciatyvai svarstyti Andriaus Kubiliaus vyriausybės vykdytos skolinimosi politikos.

„Kiekviena vyriausybė, – „Žinių radijui“ kalbėjo S. Skvernelis, – vienoje ar kitoje situacijoje veikė pagal to laiko aplinkybes, tad atliktus veiksmus galima vertinti tik politiškai“. Todėl, pabrėžė Premjeras, jis nepritaria valdančiųjų inicijuojamam tyrimui siekiant įvertinti konservatoriaus A. Kubiliaus vyriausybės 2009–2012 metais vykdytą skolinimosi iš komercinių bankų politiką. Tuo tarpu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šią savaitę balsavo už tokių veiksmų pradėjimą. 

Premjeras pabrėžė, kad A. Kubiliaus vyriausybės laikotarpiu buvo krizė ir sprendimus buvo sudėtinga priimti. Anot S. Skvernelio, iš šios dienos perspektyvos yra kur kas lengviau vertinti tuomet itin sudėtinga buvusią situaciją. Anot jo, iš padarytų klaidų reikėtų pasimokyti, o ne veltis į parlamentinius tyrimus. 

Antradienį Seimas pritarė A. Kubiliaus vyriausybės 2009–2012 metais vykdytos skolinimosi iš komercinių bankų politikos svarstymui. Už balsavo 58 Seimo nariai, prieš – 10, o susilaikė 4 parlamentarai. Dėl nutarimo Seimas balsuos pavasarį. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.