Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.20 20:16

Prie maltiečių akcijos prisijungusi televizijos žvaigždė: kai tik galėsit, apkabinkite savo senelius

LRT.lt 2017.12.20 20:16

„Dalis senolių Lietuvoje yra pamiršti ir gyvena tarsi užribyje. Man dėl to labai skaudu, todėl noriu atkreipti visuomenės dėmesį į senjorų vienatvę“, – teigia TV3 laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, prisijungusi prie maltiečių akcijos „Be Jūsų Nebūtų Mūsų“.

Vienišais seneliais besirūpinanti Maltos ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje skelbia asmenukių iššūkį ir kviečia socialiniame tinkle „Facebook“ dalintis nuotraukomis su savo seneliais arba tiesiog garbaus amžiaus kaimynais ar praeiviais gatvėje. Kitas iššūkio žingsnis – pažymėjus nuotrauką grotažyme #BeJūsųNebūtųMūsų, ant savo profilio nuotraukos užsidėti specialų akcijos rėmelį su širdute, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dovanokime jiems savo dėmesį

Maltos ordino pagalbos tarnybos socialinio verslo vadovas, buvęs ilgametis savanoris Edvinas Regelskis tikina, kad šio paprasto asmenukių iššūkio tikslas – paskatinti jaunus žmones skirti savo laiką ir dėmesį šalia esantiems vyresnio amžiaus žmonėms.

„Per nuolatinį skubėjimą užmirštame, kad šalia mūsų gyvena senoliai, kurie jaučiasi labai vieniši. Dovanokime jiems savo dėmesį, pagelbėkime atlikti buities darbus, pabendraukime, išklausykime juos ir nepamirškime padėkoti – nes juk be jų nebūtų ir mūsų“, – sako E. Regelskis.

„Aš laiminga, kad spėjau padėkoti“

Prie akcijos prisijungusi R. Šakalytė-Jakovleva socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo įrašu apie savo močiutę, su kuria jautė labai stiprų emocinį ryšį.

„Iki šiol jaučiuosi taip, lyg ji vis dar gyventų savo mažame mediniame oranžiniame namelyje, vis dar gulėtų savo lovoje, vis dar skustų bulves skaniausiam kugeliui žemėje. <...> Po perkūnais, kaip man trūksta babytės! Jei jūsiškės dar gyvos, aplankykite ir apkabinkite, kai tik galėsite. O jei neišeina gyvai, nors per telefoną ar „Skype“ ištarkit šiltą žodį, nors atviruką ar laiškelį brūkštelkit. Neduok Dieve, nespėsite padėkoti. Aš laiminga, kad spėjau“, – socialiniame tinkle rašė R. Šakalytė-Jakovleva.

Organizatorių nuotr.

Pasak TV laidų vedėjos, kol ji buvo maža, su seneliais kartu praleido labai daug laiko, todėl jau būdama suaugusi jautė jiems pačius šilčiausius jausmus ir nuolatos lankydavo.

„Atostogas ir šventes praleisdavau kartu su močiute ir seneliu. Mūsų tarpusavio ryšys visada buvo labai stiprus. Man patikdavo su jais kalbėtis, dirbti darbus kaime ir tiesiog leisti laiką kartu. Turėjome daugybę savo sukurtų tradicijų. Tačiau yra nemažai senolių, kurie neturi artimųjų ir patiria didžiulį vienišumo jausmą. Kviečiu visus prisijungti prie maltiečių akcijos ir parodyti savo meilę bei dėmesį garbaus amžiaus žmonėms“, – sako R. Šakalytė-Jakovleva.

Trys žingsniai, kaip priimti iššūkį

Norėdami dalyvauti maltiečių iššūkyje, atlikite šiuos 3 paprastus žingsnius:

1. Užsidėkite akcijos #BeJūsųNebūtųMūsų rėmelį ant savo profilio nuotraukos. Rėmelį galima rasti į „Facebook“ paieškos laukelį įvedus žodžius „Profile Frames“ arba paspaudus šią nuorodą;

2. Pasidarykite asmenukę kartu su vyresniu savo šeimos nariu, praeiviu, laiptinės kaimyne ar gėles pardavinėjančia močiute, ir ją paskelbkite savo „Facebook“ arba „Instagram“ paskyroje;

3. Po nuotrauka parašykite grotažymę #BeJūsųNebūtųMūsų.

Taip pat galite uždėti specialų maltiečių akcijos rėmelį su širdute. Rėmelį galima uždėti išmaniajame telefone savo „Facebook“ paskyroje įraše pasirinkus Kamerą (Camera) ir kairėje pusėje pasirinkus burtų lazdelę (Effects) – ten suraskite maltiečių rėmelį su širdute.

Daugiau informacijos galite rasti maltiečių „Facebook“ paskyroje arba organizacijos svetainėje

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16