Lietuvoje

2017.12.20 16:19

Kariai pasveikino 100 metų sulaukusį tarpukario Butegeidžio pulke tarnavusį karį

LRT.lt2017.12.20 16:19

Trečiadienį Švėkšnoje (Klaipėdos r.) Lietuvos kariuomenės Butigeidžio dragūnų bataliono kariai aplankė ir pasveikino šiemet 100-ąsias gimimo metines minintį Joną Krayną, rašoma pranešime spaudai. Šis senolis – tai tarpukario Lietuvos karys eil. Jonas Kraynas, kuris 1939 m. tarnybą pradėjo Tauragės 7-ąjame Žemaičių kunigaikščio Butegeidžio pulke mokomojoje kuopoje. 

„Jūs esate svarbių mūsų tautos įvykių liudininkas, o Jūsų gyvenimas yra svarbi Lietuvos istorijos ir kariuomenės dalis. Per visus šiuos metus Jūs išvydote begalinį kiekį nuostabių, kasdieniškų gyvenimo akimirkų ir tikimės, jog būtent ši diena bus Jūsų įsimintiniausia ir mėgstamiausia“, – sveikindamas senolį sakė bataliono štabo viršininkas majoras Dmitrijus Markauskas. Jis Sausumos pajėgų vardu pasveikino garbųjį karį bei įteikė jam atminimo dovanas.

Senolis susitikimo metu dalinosi savo atsiminimais, dabartinius nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karius linksmino pasakojimais apie savo nuotykius, kuriuos patyrė tarnybos metu. Šimtamečio kario artimieji džiaugėsi karių atvykimu ir dėkojo, sakydami, jog tai netikėta dovana jų tėveliui. 

Jonas Kraynas gimė 1917 m. Tauragės apskrityje Švėkšnos valsčiuje, du kartus tapo našliu, augino 7 vaikus. Turi 13 anūkų ir 20 proanūkių. Tarpukariu senolis tarnavo Didžiojo kunigaikščio 7-ajame Butegeidžio pulke Tauragėje, taip pat Vilniuje ir Marijampolėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.