Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.21 10:06

LRT taryba kreipėsi į Valstybės kontrolę

2017.12.21 10:06

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba, suvokdama LRT veiklos skaidrumo svarbą, suprasdama, kad visuomeninis transliuotojas funkcionuoja kaip šalies demokratinės sistemos dalis, tarnaujanti piliečiams ir visuomenei, siekdama teisinėmis priemonėmis išspręsti perdėto politinių institucijų siekio kontroliuoti LRT veiklą klausimą, kreipiasi į Lietuvos Respublikos valstybės kontrolę, prašydama atlikti LRT valstybinį auditą.

Tokį sprendimą priėmė LRT taryba, apsvarsčiusi Seimo narių prašymą pateikti papildomą informaciją apie LRT veiklą. Posėdyje nuspręsta per 20 dienų atsakyti į 80 Seimo narių klausimų paketą laikantis teisės aktų reikalavimų.

Nemažai klausimų yra susiję su nepriklausomomis prodiuserinėmis kompanijomis, sutartis su kuriomis viešinti be jų sutikimo draudžia įstatymai. LRT taryba įpareigojo LRT administraciją derėtis su išoriniais prodiuseriais dėl jų sutikimo viešinti konfidencialią sutarčių su LRT informaciją.

„Puikiai suprantame skaidrumo, atvirumo visuomenei svarbą – tam čia ir esame, kad užtikrintume tai. Norėdami užbėgti už akių spekuliacijoms apie galimą visuomeninio transliuotojo neskaidrumą, siekiame suteikti visą informaciją, kokią tik galime, nepažeisdami įstatymų. Kadangi laidų finansavimas – vienas iš labiausiai akcentuojamų klausimų, pavedėme administracijai ieškoti sutarimo su išoriniais prodiuseriais viešinti jų duomenis, – sako LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis. – Tikimės, kad gavę jų sutikimus, galėsime atsakyti Seimo nariams dar iki mūsų pageidaujamo valstybinio audito.“

Apie kreipimąsi į Valstybės kontrolę LRT taryba informavo ir Seimo narius.

Primename, kad LRT taryba – svarbiausia LRT valdymo grandis. Ją sudaro 12 narių – žinomų visuomenininkų, kuriuos po 4 deleguoja Prezidentas, Seimas ir visuomeninės organizacijos. Žiniasklaidos ekspertų vertinimu, LRT tarybos formavimo modelis – vienas demokratiškiausių Europoje, numatantis narių kadencijas ir rotaciją nepriklausomai nuo valdžios kaitos.

LRT tarybos raštą Valstybės kontrolei ir raštą Seimui galima rasti:

/naujienos/tavo-lrt/37/197416/lrt-taryba-kreipesi-i-valstybes-kontrole

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi