Lietuvoje

2017.12.20 09:47

Teismą R. Malinauskui pralaimėję aplinkosaugininkai surašė dar vieną nurodymą pašalinti pažeidimus

Aplinkosaugininkai dar kartą surašė privalomąjį nurodymą Druskininkų merui Ričardui Malinauskui pašalinti upės vagą pakeitusius akmenis, sumestus į Ratnyčios upelį greta jo sodybos Latežeryje, Druskininkų savivaldybėje.

15min jau rašė, kad aplinkosaugininkai turi pretenzijų Druskininkų merui. R. Malinauskas dalį Ratnyčios upelio užvertė akmenimis ir, kaip pripažino aplinkosaugininkai, padarė aplinkosauginį pažeidimą bei pakeitė upelio vagą. Už šį pažeidimą jam buvo paskirta bauda, taip pat buvo paskaičiuota suma už padarytą žalą aplinkai.

Taip pat R. Malinauskui birželio mėnesį buvo surašytas privalomasis nurodymas, pagal kurį Druskininkų meras turėjo atstatyti buvusią Ratnyčios upės kranto liniją bei natūralią upės vagą, t. y. ištraukti akmenis iš upės. Tačiau šį aplinkosaugininkų sprendimą Druskininkų meras apskundė teismui.

15min skelbė, kad Kauno apygardos administracinis teismas (KAAT) visiškai tenkino Druskininkų mero skundą dėl aplinkosaugininkų privalomojo nurodymo. R. Malinauskas teisme laimėjo prieš aplinkosaugininkus. Visa tai nutiko dėl pačių aplinkosaugininkų aplaidumo pildant dokumentus, jie buvo padarę klaidų.

Alytaus RAAD Administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus vedėjas Raimondas Merčaitis 15min anksčiau teigė, jog teismas skundą tenkino dėl to, kad aplinkosaugininkų parengtame privalomajame nurodyme, kuris buvo pateiktas vykdyti R. Malinauskui, nebuvo išvardyti pažeisti teisės aktai.

Surašė naują nurodymą pašalinti pažeidimus

Teismą pralaimėję aplinkosaugininkai dabar taiso savo klaidą ir gruodžio pradžioje iš naujo surašė privalomąjį nurodymą R. Malinauskui pašalinti į upelį sumestus akmenis.

Tai 15min patvirtino R. Merčaitis. Jo teigimu, įvykdyti nurodymui duotas terminas iki vasario mėnesio.

Be privalomojo nurodymo pašalinti pažeidimus, Druskininkų merui buvo paskirta 430 eurų bauda. Šį aplinkosaugininkų sprendimą R. Malinauskas taip pat apskundė teismui. Laikraštis „Druskonis“ skelbė, jog Alytaus rajono apylinkės teismas šio politiko skundo netenkino.

R. Merčaitis 15min teigė, kad šis teismo sprendimas jau vėl yra apskųstas aukštesnės instancijos teismui. Taigi galiausiai teismas nuspręs dėl baudos R. Malinauskui.

Pats R. Malinauskas savo kaltės dėl akmenų upėje neįžvelgė. Jis anksčiau žiniasklaidai teigė, kad akmenis į upę sumetė, nes taip esą stiprino erozijos pažeistą upelio krantą. Meras sakė, kad pasirinko natūralią medžiagą, akmenis, ir talkos metu juos supylė į upę.

Bylinėjasi dėl sodybos teisėtumo

Kova su aplinkosaugininkais – ne vienintelis Druskininkų mero teisminis procesas dėl jo sodybos Latežeryje. 15min primena, kad Kauno apygardos teismas anksčiau priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo merą nugriauti Latežeryje esančio gyvenamojo namo dalį, tvoros dalį, stoginę, lauko židinį ir sutvarkyti statybvietę.

Žiniasklaida ne kartą skelbė, kad minėti statiniai stovi visai šalia Ratnyčios upelio ir patenka į vandens telkinių apsaugos juostą, kur statinių būti negali.

Pats R. Malinauskas tokį teismo sprendimą vadino teisiniu chuliganizmu ir apskundė jį Aukščiausiajam Teismui.

Politikas teigė, kad namas nebuvo per arti upelio tuo metu, kai vyko jo statybos. O per daug metų įvyko kranto erozija, todėl upelis priartėjo prie sklypo.

„Galiu būti pirmas Lietuvos gyventojas, kuris dėl tam tikrų gamtinių procesų, erozijos padarinių, turėtų griauti savo teisėtą sodybą“, – anksčiau žiniasklaidai sakė R. Malinauskas.

Jis pripažino, kad dabar nėra penkių metrų atstumo tarp jo namo ir upelio, bet teigė, kad anksčiau toks atstumas buvo: „Taip, šiandien pastatas yra mažiau nei penki metrai nuo vandens. Šiuo metu tai yra apie pusė metro“, – kalbėjo R. Malinauskas. Jis aiškino, kad sodybą Latežerio kaime paveldėjo iš savo močiutės.

Prie kito namo – užtverta valstybinė žemė

Taip pat problemų yra ir greta kito R. Malinausko namo Druskininkuose, Turistų gatvėje. 15min skelbė, kad ten buvo nustatyta, jog greta mero kiemo yra užtvertas valstybės žemės plotas. R. Malinausko kiemas yra padidintas valstybinės žemės sąskaita, užimtoje valstybinėje žemėje už tvoros iškastas ir tvenkinys.

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) konstatavo, kad valstybinė žemė yra užimta, tačiau tvora taip ir nebuvo nugriauta. Druskininkų savivaldybė panaudojo gudrybę: tvoroje įrengė vartelius ir teigia, kad taip yra užtikrinamas laisvas žmonių praėjimas į valstybinę žemę, o varteliai nėra ir nebus rakinami.

NŽT toks sprendimas tiko, tačiau jie nusprendė periodiškai lankytis teritorijoje ir tikrinti, ar varteliai iš tiesų nėra užrakinti. Vis dėlto dėl statinio valstybinėje žemėje (tvoros) teisėtumo tyrimą šiuo metu atlieka Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI). 15min žiniomis, tyrimas kol kas nėra baigtas.