Lietuvoje

2017.12.20 15:44

R. Paksas, G. Vainauskas ir A. Zabulis stojo prieš teismą

Dainius Sinkevičius, DELFI.lt2017.12.20 15:44

Europarlamentas Rolandas Paksas, „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovas Gedvydas Vainauskas ir verslininkas Antanas Juozas Zabulis stojo prieš teismą – jiems iškeltą baudžiamąją bylą trečiadienį atvertė Vilniaus apygardos teismas.

Garsioji byla dėl prekybos poveikio buvo paskirta nagrinėti Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai Virginijai Pakalnytei-Tamošiūnaitei, valstybinį kaltinimą palaiko Generalinės prokuratūros prokuroras Gedgaudas Norkūnas. Prokurorai įtaria, kad dar 2015 m. būdamas „tvarkiečių“ lyderiu R. Paksas pažadėjo ir susitarė priimti 15 tūkst. eurų kyšį iš G. Vainausko – jie abu kaltinami dėl prekybos poveikiu.

Įtariama, jog už kyšį R. Paksas turėjo paveikti statybų inspektorius, kad šie leistų naudoti naują parduotuvę „Norfa“ Prienuose. Pagal Specialiųjų tyrimų tarnybos anksčiau skelbtą įtariamo nusikaltimo schemą, „Norfos“ ir ją stačiusios statybų įmonės atstovas kreipėsi į G. Vainauską, o šis savo ruožtu susisiekė su R. Paksu. Pareigūnai teigia, jog vėliau europarlamentaras kreipėsi į Aplinkos ministerijos atstovą, o šis dar per kelis asmenis nurodė išduoti Prienų „Norfos“ statybos užbaigimo aktą. Tuomet Aplinkos ministerijai vadovavo „Tvarkos ir teisingumo“ deleguotas ministras Kęstutis Trečiokas.

Kitame epizode, kuriame kaltinimai pateikti verslininkui A. J. Zabuliui, teisėsauga įtaria, kad G. Vainauskas galėjo pasinaudoti savo poveikiu nutraukti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrimą dėl sukčiavimo stambiu mastu. Prokuratūra tuomet tyrė Lietuvos atsinaujinančios energetikos ir aukštųjų technologijų bendrovės „BOD Group“ Europos Sąjungos paramos įsisavinimą.

Vėliau byla nutraukta. Nei R. Paksas, nei G. Vainauskas, nei A. J. Zabulis nepripažįsta jiems pateiktų kaltinimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.