Lietuvoje

2017.12.20 17:31

Pasienyje su Rusija baigiama statyti tvora

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.20 17:31

Pasienyje su Rusija trečiadienį baigiama statyti apsauginė tvora. Ji iškilo beveik 45 kilometrų ruože palei sieną su Kaliningrado sritimi.

Vasarą pradėta statyti dviejų metrų aukščio metalinė segmentinė tvora atsirado nuo Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos valstybių sienų susikirtimo taško ties Vištyčiu ir atkarpomis tęsiasi Šakių bei Vilkaviškio rajonuose iki Nemuno. Tvora pastatyta siekiant pažaboti kontrabandą ir apsisaugoti nuo nelegalios migracijos bei galimų provokacijų.

Pradėjus statyti sieną, pasieniečiai teigė, kad nuo galimų Rusijos provokacijų ar kontrabandininkų vien tvora neišgelbės, todėl planuojama įrengti modernias stebėjimo sistemas.

Iki 2020 metų ketinama pastatyti tvorą ir ties siena su Baltarusija. Nuo sausio taip pat griežtėja pateikimas į valstybės sienos apsaugos zoną. Kaip LRT RADIJUI sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Renatas Požėla, mažės į šią zoną galėsiančių atvykti asmenų ratas, taip pat ketinama įvesti valstybės rinkliavą norintiems būti pasienio vandenyse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt