Lietuvoje

2017.12.19 18:26

Gedimino kalno situacija: svarsto griauti dalį neautentiškos gynybinės sienos

Kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius sako, kad beveik visas Gedimino kalnas paruoštas žiemai, nuošliaužos užpiltos skalda, o naujų įtrūkimų ar kitų pavojų geologai nebefiksuoja. Tačiau siekiant išvengti nuošliaužų pavojaus ant kalno esantiems Kunigaikščių rūmų fragmentams, svarstoma nugriauti dalį neautentiškos, praėjusio amžiaus pabaigoje atstatytos gynybinės sienos.

Vyriausybė dėl nuošliaužų nuniokoto Gedimino kalno būklės pirmadienį paskelbė ekstremaliąją situaciją valstybės mastu. Pasak kultūros viceministro, ją žadama atšaukti, kai bus konstatuota, kad kalno gruntas nebetrūkinėja ir nebėra nuošliaužų pavojaus.

„Šią savaitę turim iki galo išsidiskutuoti, ar mes įrenginėjam polius šioje vietoje, norėdami stabilizuoti pietrytinį kampą, ar mes šią gynybinės sienos dalį nugriauname – demontuojame. <…> Lyg sakytume, kad turėtume demontuoti, bet demontavus gali iškilti grėsmė patiems Kunigaikščių rūmams, nes nuošliauža gali palipti į viršų ir grėsti jau autentiškiems mūrams. Antra darbinė hipotezė – iš esmės gal reikėtų demontuoti, bet tada mes turim rasti gerus inžinerinius sprendimus, kad nuošliauža nepakiltų į viršų ir negrėstų patiems Kunigaikščių rūmams“, – sako R. Augustinavičius.