Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.19 14:40

Baikerio bylos tyrimas: bendrininkai irgi įtariami nužudymu, o D. Baltrūnienės verksmo policija negirdėjo

15min.lt 2017.12.19 14:40

Baikerio Aivaro Kilkaus bylos tyrimas: bendrininkai irgi įtariami nužudymu, o D. Baltrūnienės verksmo policija negirdėjo

Antradienį per pietus žiniasklaidos atstovai kviečiami į trumpąją spaudos konferenciją, kurioje bus pateikta naujausia informacija apie baikerio Aivaro Kilkaus nužudymo bylos tyrimą.

Informaciją pateiks Vilniaus apskrities policijos viršininkas Saulius Gagas. Spaudos konferencija vyks šiandien, gruodžio 19-ąją, 12.30 val. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato būstinėje sostinės Birželio 23-iosios gatvėje. Pastaruoju metu šiame rezonansiniame tyrime būta nemažo sujudimo, tačiau teisėsauga laikėsi tylos taktikos.

Penktadienio pavakarę buvo sulaikyta pagrindinio įtariamojo Lauryno Baltrūno žmona, moteris bemaž dvi paras praleido areštinėje. Žiniasklaida sužinojo ir apie dar vieną įtariamąjį. Tačiau tyrimo peripetijas komentuoti atsisakydavo tiek policijos, tiek prokuratūros atstovai. 15min šaltinių žiniomis, jokių sensacingų žinių šiame didelį atgarsį visuomenėje sukėlusiame tyrime kol kas nėra. A. Kilkus dar nerastas, L. Baltrūnas dėl jam mestų kaltinimų ir toliau neprisipažįsta, o kitų įtariamųjų vaidmenys antraeiliai.

Vilniaus apskrities policijos vadovas konferencijos pradžioje pažymėjo, kad pareigūnai šioje byloje atliko didžiulį darbą, išanalizavo daug duomenų. Viskas, kas šioje byloje daroma toliau, yra prokuratūros sumanyta tyrimo taktika. Komisarui teko teisintis dėl savaitgalį viešoje erdvėje pasklidusios informacijos, kad pagrindinio įtariamojo žmona tarsi tyčia buvo emociškai kankinama, kad pagaliau prabiltų iki šiol tylintis L. Baltrūnas.

„Policija neturi duomenų apie pažeistas sulaikytosios teises. Policijos pareigūnai negirdėjo verksmų ar raudų“, – pabrėžė S. Gagas, pridūręs ir tai, kad teisėsauga iš šios įtariamosios advokatų iki šiol ta tema neturi jokių oficialių skundų.

Sunkiai judančiame tyrime L. Baltrūnas ilgai buvo vienintelis įtariamasis dėl baikerio A. Kilkaus dingimo. Tačiau vieną dieną tyrimas perkvalifikuotas į nužudymo bylą, o įtariamųjų ėmė daugėti: tyrėjų dėmesio sulaukė ir L. Baltrūno žmona Daiva, ir šio baikerio bičiulis D. Matusevičius. Įtarimai pareikšti ir ištikimam „vorų“ vedlio L. Baltrūno draugui vilniečiui Kazimierui Jakui, kurio namuose Vilniuje, portalo lrytas.lt žiniomis, pareigūnai praėjusį savaitgalį atliko kratą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi