Lietuvoje

2017.12.18 16:28

Universitetų tarybos apsisprendė dėl aukštųjų mokyklų pertvarkos

LRT.lt2017.12.18 16:28

Universitetų tarybos kartu su senatais priėmė sprendimus dėl dalyvavimo Seimo ir vyriausybės siūlomoje valstybinių universitetų tinklo pertvarkoje ir juos pateikė Švietimo ir mokslo ministerijai. Dauguma jų sutiko su siūlymais jungtis ir dabar veikiantys 14 valstybinių universitetų persitvarkytų į 9.

Aukštųjų mokyklų tarybos patvirtino, kad Vilniuje Mykolo Romerio universitetas prisijungs prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto. Šiaulių universitetas prisijungs prie Vilniaus universiteto. Kaune susijungs Vytauto Didžiojo universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas ir Lietuvos edukologijos universitetas. Lietuvos sporto universitetą siūloma jungti prie Lietuvos sveikatos mokslų  universiteto, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Lietuvos aukštojo mokslo sistemai būtinas atsinaujinimas: smarkiai mažėja studentų skaičius, mūsų mokslo potencialas tik kai kur atitinka tarptautinius standartus, o aukštojo išsilavinimo pasiūla prasilenkia su valstybės ir darbo rinkos poreikiais“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas.

Kaip pabrėžia viceministras, universitetų tinklo pertvarka – vienas iš būtinų žingsnių siekiant „perkrauti“ mokslo ir studijų sistemą, kad ji kurtų kuo didesnę vertę valstybei, visuomenei ir studentams. Optimizavus tinklą, ketinama ir toliau investuoti į dėstytojų ir mokslininkų darbo sąlygų gerinimą, studijų prieinamumą, mokslo potencialo stiprinimą ir studijų programų atnaujinimą.

Iki gruodžio 15 d. universitetų tarybos kartu su senatais turėjo priimti sprendimus dėl siūlymų dalyvauti tinklo pertvarkoje ir pateikti juos Švietimo ir mokslo ministerijai.

Iki gruodžio 22 d. universitetai parengs ir ministerijai pateiks 2017–2020  m. veiksmų planus. Galutinius sprendimus dėl konkrečių universitetų reorganizavimo priims Seimas.

Universitetų tinklo konsolidacija siekiama sutelkti išskaidytus mokslo ir studijų išteklius ir sudaryti prielaidas jų kokybei ir konkurencingumui kilti.

Universitetų tinklo optimizavimui numatoma skirti 123 mln. eurų, iš jų 106 mln. eurų ES investicijų – įrangai atnaujinti, studentų bendrabučiams ir studijų miesteliams rekonstruoti, fakultetams sujungti ir perkelti. Valstybės biudžeto lėšos – 22,6 mln. eurų – bus skiriamos mokslininkų ir dėstytojų darbo užmokesčiui didinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7