Lietuvoje

2017.12.18 15:55

Kaune pristatytos mokomosios pėstininkų kovos mašinos „Vilkai“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.18 15:55

Kaune Lietuvos kariuomenė pristatė dvi naujas mokomosios pėstininkų kovos mašinas „Boxer“. Po metų Lietuvą pasieks ir pirmieji iš 88-ių jau kovinių „Boxerių“, kurie Lietuvoje bus vadinami „Vilkais“. Pasak krašto apsaugos ministro, tai didelis žingsnis modernizuojant kariuomenę. 

Lietuvos kariuomenė stiprinama ne tik rengiant karius, apmokant šauktinius, bet ir įsigyjant modernios karinės technikos.

Kol kas į Lietuvą atgabentos dvi mokomosios pėstininkų kovos mašinos. Išoriškai jos beveik nesiskiria nuo vokiškosios, skirtos gabenti sužeistuosius. Tačiau mokomosiose kovos mašinose sumontuota speciali įranga, palengvinanti instruktorių darbą rengiant vairuotojus. Kaip naudotis „Vilkais“, instruktoriai karius mokyti pradės pavasarį. Šia karine technika bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

Iš viso Lietuva įsigijo tris mokomąsias kovos mašinas, kol kas atkeliavo dvi, o trečioji, kaip numatyta sutartyje, Lietuvą pasieks vėliau.

Daugiau apie tai – Augusto Stankevičiaus reportaže.