Lietuvoje

2017.12.18 06:54

B. Matelio kaltinimai „valstiečiams“: Seimo tūkstančiai nugula į su partija siejamų moterų sąskaitas?

15min.lt2017.12.18 06:54

Buvęs Seimo „valstietis“ Bronislovas Matelis teigia išsiaiškinęs, kad skaidrumą prieš Seimo rinkimus deklaravusiai Ramūno Karbauskio vadovaujamai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) atstovaujantys parlamentarai dalį savo parlamentinių lėšų perveda su šia politine jėga siejamų dviejų ponių įstaigoms, praneša „Lietuvos ryto“ televizija. 

Pasak televizijos, „valstiečių“ frakcijos nariai iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų kasmet dviem paslaptingoms moterims perveda iki tūkstančio eurų – už reklamą internetinėse svetainėse regionunaujienos.lt ir manokrastas.lt. Šios moterys – Genovaitė Paulikaitė ir Raimonda Sutkaitienė, kurios su parlamentarais pasirašo reklamos sutartis.

Teigiama, kad metams tokios reklamos paslaugos kainuoja nuo 600 iki 1000 eurų. Per metus LVŽS frakcijos nariai, skaičiuojama, gali sunešti apie 60 tūkst. eurų. Drauge su Seimo „valstiečiais“ šiuose portaluose aktyviai reiškiasi į valdančiąją daugumą remiantys Seimo socialdemokratų darbo frakcijos nariai Algirdas Butkevičius ir Rimantė Šalaševičiūtė.

Šią pinigų schemą tikina atradęs parlamentaras B. Matelis. Anot jo, nėra aišku, kur tie pinigai nuteka ir kur yra panaudojami. Keliamas klausimas, kad taip gali būti švaistomi valstybės pinigai arba pinigai tiesiog patenka atgal į LŽVS rankas.

„Valstiečių“ partijos vadovas R.Karbauskis neigia bet kokius kaltinimus dėl valstybės pinigų nutekinimo schemos. Jis tikina net nežinantis tokių internetinių portalų.

Tačiau jo partijos nariai teigia, kad minėtas sutartis yra pasirašę, tačiau per daug nesigilinę, su kuo jos sudarytos, mat reklamuotis ir viešinti veiklą reikia.

LVŽS atstovas Tomas Tomilinas net tikino, kad iš šitų portalų sužino labai daug naujienų iš regionų juos skaito ir mano, kad jie duoda net daugiau informacijos iš regionų, nei nacionaliniai portalai. Beje, nacionaliniai portalai politikų nuomones skelbia nemokamai.

15min pasidairė po minėtus portalus, kuriems savotiškus abonentinius mokesčius moka Seimo „valstiečiai“. Abu portalus vienija tai, kad jų kontaktuose nenurodomas joks darbuotojas, tik – telefono numeris ir bendro elektroninio pašto adresas.

Absoliuti dauguma šiuose portaluose skelbiamų naujienų yra parengtos pagal įvairiausių valdžios institucijų, verslo bendrovių bei kitų įstaigų pranešimus spaudai. Tekstų su autorių pavardėmis – tik vienas kitas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.