Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.17 15:20

Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl Baltarusijos oro erdvę lėktuvu pažeidusio dano

BNS 2017.12.17 15:20

Prokurorai pranešė nutraukę ikiteisminį tyrimą dėl pavasarį įvykusio incidento, kai iš Vilniaus pakilęs Danijos piliečio pilotuojamas lengvasis lėktuvas kirto Baltarusijos sieną.

Tyrimas nutrauktas rugsėjo mėnesį, tačiau anksčiau apie tai nebuvo skelbta.

Prokuratūra BNS nurodė ikiteisminio tyrimo metu nustačiusi, kad sienos pažeidimas įvyko, tačiau atsakomybė už incidentą negresia, nes jis buvo netyčinis.

„Nustatyta, kad minimo parodomojo skrydžio maršrutas buvo suderintas ne tik su Lietuvos Respublikos, bet ir su Baltarusijos Respublikos skrydžių vadovu, skrydis buvo pilnai kontroliuojamas“, – rašoma prokuratūros atsakyme.

„Šiomis aplinkybėmis pilotas negalėjo turėti jokio pagrindo ir tikslo tyčia nesilaikyti skrydžio plano ir kėsintis į valstybės sienos neliečiamumą“, – teigiama jame.

Baltarusių pareigūnai pažeidimą užfiksavo balandžio 19 dienos popietę. Danijos piliečio pilotuojamas P46T įskrido į Baltarusijos teritoriją iki aštuonių kilometrų, o po trijų minučių apsisuko ir grįžo į Lietuvą.

Baltarusiai teigia, kad iš Lietuvos skridęs lėktuvas oro erdvę pažeidė netoli Astravo, kur statoma atominė elektrinė.

Už skrydžių taisyklių pažeidimą Baudžiamajame kodekse numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Tos pačios bausmės numatytos ir už neteisėtą sienos kirtimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi