Lietuvoje

2017.12.17 12:55

Kalėdiniame bėgime sostinės senamiestyje dalyvavo per 3 tūkst. bėgikų

BNS 2017.12.17 12:55

Artėjant žiemos šventėms sekmadienį Vilniaus senamiestyje vyko tradicinis kalėdinis bėgimas.

Kaip ir kasmet, dalyviai bėgo trijų, šešių ir dvylikos kilometrų distancijas, mažieji bėgimo dalyviai susirungė „Nykštukų bėgime“, jie turėjo įveikti 200 metrų distanciją.

Į 42-ąjį kartą vykusį kalėdinį bėgimą šiemet susirinko rekordinis dalyvių skaičius – per 3 tūkst., pranešė organizatoriai.

„Džiugu stebėti, kaip kasmet auga bėgimą mylinčių žmonių būrys. Šis renginys – daugiau nei tik galimybė pasivaržyti ar parodyti savo jėgas, tai šventė, proga prasmingai ir aktyviai praleisti šventinį laikotarpį“, – sako bėgimo organizatorius, viešosios įstaigos „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Mikulis.

Pirmosios žiemos švenčių bėgimo varžybos buvo surengtos 1976 metais, jose dalyvavo 77 bėgikai. Daugelį metų varžybos buvo vadinamos Naujametiniu bėgimu, tačiau atgavus nepriklausomybę jų laikas dažnai sutapdavo su Kalėdomis, todėl ilgainiui prigijo kitas pavadinimas – kalėdinis bėgimas.

Šiemet bėgime tradiciškai dalyvavo ir nei vienų iki šiol dar nepraleidęs kūno kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius. Jis bėgo 12 km distanciją.