Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.16 21:26

Tarptautinėje parodoje varžosi per 300 kačių ir 1700 šunų

Vilniuje – tarptautinė kačių ir šunų paroda. Dvi dienas truksiančioje parodoje renkami gražiausi gyvūnai.

Po vienu stogu susirinko ir katės, ir šunys. Dėl gražiausiųjų vardo varžosi per 2 tūkst. gyvūnų. Kačių parodoje – augintiniai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Suomijos.

Iš toliausiai atkeliavo pora Meino meškėnų. Šeimininkai, sukorę daugiau nei 9 tūkst. kilometrų, juos atsivežė iš Rusijos, Kamčiatkos pusiasalio. Lietuvoje tai – viena populiariausių veislių. Taip pat itin mėgstamos britų trumpaplaukės ar ilgaplaukės, sfinksų veislės katės. Parodoje ir viena rečiausių veislių – Serengečio katė.

Iš maždaug 300 kačių speciali tarptautinė teisėjų komanda sekmadienį išrinks  gražiausią. O kol vieni vertina kates, kiti renka dailiausią šunį, tikrina, ar jis atitinka veislės standartą, ar tinkamai paruoštas kailis, ar gyvūnas yra socialus. Gavę aukščiausią įvertinimą šunys lyginami tarpusavyje.

Dėl geriausiojo titulo varžosi daugiau nei 1700 šunų. Jie taip pat ne tik iš Lietuvos, bet ir daugelio užsienio šalių. Pasak kinologų, Lietuvoje populiarios mažųjų šunų veislės: terjerai, bišonai, šnauceriai. Taip pat parodose visuomet daug auksaspalvių ir labradoro retriverių, vokiečių aviganių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi