Lietuvoje

2017.12.16 23:20

Patarė kaip išsirinkti natūralią kosmetiką ir neapsigauti

Kalbėti apie kosmetiką nėra įprasta, nes tai yra vienas spontaniškiausių pirkinių LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako knygos „Kosmetika: ką mes darome su ja, o ji su mumis“ autorė Guoda Azguridienė. „Kosmetika perkame ir naudojame dėl emocijų pliūpsnio, susižavėjimo. Dėl to labai dažnai gražus buteliukas laimi prieš gero turinio buteliuką“, – įsitikinusi pašnekovė.

G. Azguridienė pripažįsta – kartais gerą kosmetiką sunku išsirinkti ir dėl sudėtingos reglamentacijos, nes kai kuriuos dalykus paprasčiausiai reikia žinoti.

„Be to, natūralumas dabar madingas. Nėra labai aiškaus žymėjimo, kas yra natūralu, o kas nėra, yra daug kosmetikos, kuri iš tiesų nėra natūrali, bet ji taip pristatoma. Žmonės net nesusimąsto“, – tvirtina G. Azguridienė.

Ji priduria, kad natūrali kosmetika turėtų suteikti netrumpalaikį efektą. Pašnekovės teigimu, kartais kosmetika pasirenkama kaip ir greitas maistas – tokia, kuri kvepia, gražiai atrodo, suteikia trumpalaikį efektą: „Po to galvojame – ką beužsitepčiau, viskas tai odai negerai, kažkokia nemaloni, negraži. Tarsi nieko tokio nenutiko: neišbėrė, neišmušė raudonomis dėmėmis, bet po kurio laiko sutriko pačios odos funkcija. Tai ir yra blogas ilgalaikis efektas.“

Kaip atskirti natūralią, nenatūralią ir natūralia apsimetančią kosmetiką, žiūrėkit vaizdo įraše.