Lietuvoje

2017.12.16 19:01

Lietuviški medinukai domina ir užsieniečius

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.16 19:01

Lietuviški mediniai žaislai užkariauja pasaulio vaikų širdis. Nors prekybininkai tvirtina, kad medinukai populiarūs ir Lietuvoje, mūsų šalyje iš lietuviško beržo pagamintų žaislų lieka tik nedidelė dalis.

Darbas vienoje didžiausių šalyje medinius žaislus gaminančioje bendrovėje virte verda. Kad spėtų paruošti kalėdinius užsakymus, teko papildomai įdarbinti keletą žmonių.

„Visos užsienio bendrovės, kurios prekiauja mūsų žaislais, pateikė užsakymus iškart po atostogų ir nuo rugsėjo pradžios jau pilnu tempu prasideda Kalėdos. Dabar jau pas mus Kalėdos baigiasi, paskutinė savaitė jau, nes viskas turi būti pagaminta ir pristatyta“, – sako UAB „Zigra“ direktorius Zigmantas Kubilius.

Bendrovė Skuode gamina iki 200 pavadinimų medinių rankų darbo žaislų. Didžiosioms metų šventėms populiariausi traukinukai, supamieji arkliukai, lovytės, dėlionės.

Prekybininkai teigia, kad lietuviai mediniais žaislais labiau domisi prieš šventes.

„Yra, pavyzdžiui, tokios medinės dėlionės. Jas greičiau parduodame. Didesni, brangesni traukiniai gal truputėlį ilgiau užsibūna, bet per šventės ar vasaros metu, kai būna daugiau žmonių, daugiau turistų, kurie nori kažko įdomesnio, tai tikrai galima ir juos parduoti greitai“, – tvirtina žaislų parduotuvės vedėja Regina Perevoščikova.

Perkant iš gamintojų žaislų kainos  siekia nuo 2 iki 40 eurų. Parduotuvėse jos gali išaugti ir du kartus.

Iš lietuviško beržo pagamintų žaislų mūsų šalyje lieka vos dešimtadalis. Kiti keliauja į užsienį. Lietuviškais mediniais žaislais vis dažniau džiaugiasi skandinavų, vokiečių, italų, anglų, australų ir net japonų vaikų.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus