Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.16 19:01

Lietuviški medinukai domina ir užsieniečius

Lietuviški mediniai žaislai užkariauja pasaulio vaikų širdis. Nors prekybininkai tvirtina, kad medinukai populiarūs ir Lietuvoje, mūsų šalyje iš lietuviško beržo pagamintų žaislų lieka tik nedidelė dalis.

Darbas vienoje didžiausių šalyje medinius žaislus gaminančioje bendrovėje virte verda. Kad spėtų paruošti kalėdinius užsakymus, teko papildomai įdarbinti keletą žmonių.

„Visos užsienio bendrovės, kurios prekiauja mūsų žaislais, pateikė užsakymus iškart po atostogų ir nuo rugsėjo pradžios jau pilnu tempu prasideda Kalėdos. Dabar jau pas mus Kalėdos baigiasi, paskutinė savaitė jau, nes viskas turi būti pagaminta ir pristatyta“, – sako UAB „Zigra“ direktorius Zigmantas Kubilius.

Bendrovė Skuode gamina iki 200 pavadinimų medinių rankų darbo žaislų. Didžiosioms metų šventėms populiariausi traukinukai, supamieji arkliukai, lovytės, dėlionės.

Prekybininkai teigia, kad lietuviai mediniais žaislais labiau domisi prieš šventes.

„Yra, pavyzdžiui, tokios medinės dėlionės. Jas greičiau parduodame. Didesni, brangesni traukiniai gal truputėlį ilgiau užsibūna, bet per šventės ar vasaros metu, kai būna daugiau žmonių, daugiau turistų, kurie nori kažko įdomesnio, tai tikrai galima ir juos parduoti greitai“, – tvirtina žaislų parduotuvės vedėja Regina Perevoščikova.

Perkant iš gamintojų žaislų kainos  siekia nuo 2 iki 40 eurų. Parduotuvėse jos gali išaugti ir du kartus.

Iš lietuviško beržo pagamintų žaislų mūsų šalyje lieka vos dešimtadalis. Kiti keliauja į užsienį. Lietuviškais mediniais žaislais vis dažniau džiaugiasi skandinavų, vokiečių, italų, anglų, australų ir net japonų vaikų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi