Lietuvoje

2017.12.16 13:31

Trakuose į areštinę uždarytas nužudymu įtariamas karys

BNS, LRT RADIJAS, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2017.12.16 13:31

Trakuose šeštadienio naktį į areštinė uždarytas nužudymu įtariamas Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono karys.

„Tai mūsų karys, pradėjęs tarnybą spalio antrą dieną, praėjęs bazinį rengimą, vakar kaip ir dauguma karių išleistas namo. Šiąnakt naktį jis įtariamas padaręs nusikaltimą“, – BNS sakė bataliono vadas plk.ltn. Eugenijus Lastauskas.

Policija pranešė, kad Trakuose Vytauto gatvėje penkiolika minučių po vidurnakčio rastas 1997 metais gimusio vyro lavonas sumušta galva. Įtariamasis neblaivus (1,88 prom. alkoholio) 1997 metais gimęs Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono karys G.M. uždarytas į areštinę.

Trakų rajono policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkė Laima Špetienė BNS sakė apie tyrimą jokios informacijos negalinti teikti. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS teigė daugiau žinių, nei paskelbta suvestinėje, apie įvykį neturintis.

Bataliono vadas: turime vilties, kad paaiškės papildomos aplinkybės

Nužudymu Trakuose įtariamas karys sulaikytas dviem paroms, teismo bus prašoma jį suimti. Kaip sako Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, žuvusiajam buvo suduota daug smūgių į galvą, įtariamasis šauktinis sulaikytas įvykio vietoje.

Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas E. Lastauskas LRT RADIJUI tvirtino, kad dėl šio įvykio aiškinamasi.

– Kokią informaciją turite apie įvykį?

– Mes turime tokias pačias pagrindines naujienas iš mūsų pareigūnų, iš policijos – vienas mūsų karių sulaikytas ir įtariamas padaręs sunkų nusikaltimą – atėmęs žmogui gyvybę arba dalyvavęs tai darant.

– Kokiomis aplinkybėmis tai galėjo įvykti?

– Negaliu labai daug apie tai pasakyti. Absoliučią daugumą karių, kurie tinkamai tarnavo, savaitgaliais paleidžiame namo. Penktadienį jis buvo paleistas ir iš mūsų dalinio išvyko namo. Aplinkybes, tikiu, tiria kriminalinė policija.

– Sakote, kad tie, kurie gerai elgiasi, paleidžiami namo. Tai jūs apie šį karį neturėjote jokių blogų atsiliepimų?

– Visi mūsų kariai yra geri. Jie atėjo tarnauti ir saugoti Lietuvos valstybę ir Lietuvos žmones. Vien tai apie juos sako, kad jie geri.

Kažkokių labai negatyvių atsiliepimų apie šį karį kol kas įvardyti negalėtume.

– Kaip toliau bus elgiamasi batalione?

– Pirmiausia, be abejonės, tai yra mūsų karys, mūsų šeimos narys, todėl labai dėl jo pergyvename ir tuo pačiu turime vilties, kad paaiškės papildomos aplinkybės, gal paaiškės, kad jis nėra kaltas, nes jo kaltę nustatys tik teismas.

Antras labai svarbus dalykas, į kurį atkreipsime dėmesį, tai dar kartą pašnekėsime su visais šauktiniais kariais, apskritai su visais kariais, kad Lietuvos karys yra Lietuvos valstybės ir Lietuvos žmonių gynėjas, o ne kriminalinis nusikaltėlis. Jis turi didžiulę atsakomybę ir naštą prieš Lietuvos žmones.

Trečias dalykas, tai paprašysiu mūsų pareigūnų, kolegų (jau esame su jais kalbėjęsi), kad jie pas mus atvažiuotų ir papasakotų jaunesniems mūsų kariams, prie ko nuveda nesėkmingas požiūris ir kur galima nueiti, jei eisime neteisingu keliu, kur link veda įstatymų nesilaikymas. Galbūt [jie galės papasakoti] ir realių istorijų su žmonių tragedijomis, nusikalstamo pasaulio tragedijomis, kurios iš esmės visos baigiasi labai liūdnai.

Tai tokie trys dalykai, kuriuos padarysime artimiausiu metu iki kariams išvykstant Kalėdų atostogų.

– Ar tai pirmas toks kartas jūsų batalione?

– Man tai pirmas kartas. Kol kas tokio nutikimo nesu turėjęs.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.