Lietuvoje

2017.12.16 09:48

Nors nedaug, bet kritulių sulauksime

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.12.16 09:48

Savaitgalį ir pirmomis savaitės dienomis kritulių bus nedaug, bet jie vyraus beveik visoje šalyje, LRT RADIJUI sako sinoptikė Edita Gečaitė. Anot jos, dėl svyruojančios temperatūros derėtų pasisaugoti plikledžio, lijundros ir rūko.

Šeštadienį Lietuvoje bus debesuota. Lietuvos orams įtakos turės vienas ciklonas, esantis šiauriau, o kitas – ryčiau Lietuvos. Taigi, nors kritulių bus nedaug, jie pasitaikys tik vietomis, bet jų didžiausia tikimybė bus tiek vakariniame, tiek rytiniame pakraštyje. Didesni kiekiai prognozuojami prie jūros. Kai kur išliks ir rūko, lijundros bei plikledžio pavojus, nes temperatūra bus nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos.

Sekmadienį, tiek naktį, tiek dieną, kritulių taip pat bus nedaug. Didžiausia tikimybė vėl bus vakariniuose rajonuose. Nežymiai pasnigs ir kituose regionuose. Žemiausia temperatūra naktį – 1–6 laipsniai šalčio, tačiau prie jūros kai kur išliks silpnai teigiama temperatūra. Dieną temperatūra daugelyje vietovių bus tarp 0 ir 2 laipsnių šilumos. Šilčiau tik prie jūros.

Orai mažai keisis ir pirmadienį. Kritulių bus nedaug. Naktį šals iki 1–6 laipsnių, o kai kur susidarys plikledis. Pajūryje išliks teigiama 1–3 laipsnių temperatūra. Dieną jau šiek tiek vėsiau – nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį kritulių bus šiek tiek daugiau, bet vis tiek jie bus daugiausia nežymūs, o dienos metu jau apims daugelį rajonų. Vyraus sniegas. Rytą bei dieną vakariniuose rajonuose tikėtina lijundra, kai kur – plikledis.

Vėjas dienos metu šiek tiek sustiprės, pūs ir pietvakarių, vakarų, 6–11 m/s greičiu, o temperatūra nakties metu – 2–7 laipsniai šalčio. Tik prie jūros ji kils šiek tiek aukščiau nulio. Dieną vyraus nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Pajūryje iki 4 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt