captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas tikisi Lietuvos paramos

Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas dr. Lobsangas Sangay tikisi, jog Lietuva, pirmininkaudama Europos Sąjungos (ES) Tarybai, primins ir Tibeto klausimą.
Wikipedia Commons nuotr.
Wikipedia Commons nuotr.

Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas dr. Lobsangas Sangay tikisi, jog Lietuva, pirmininkaudama Europos Sąjungos (ES) Tarybai, primins ir Tibeto klausimą.

Tokias viltis pirmą kartą Lietuvoje viešintis Tibeto vyriausybės vadovas išsakė ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje.

„Pirmininkaudami turėsite tinkamą platformą išsakyti Europos bendruomenei tuos pačius principus, kurie įtvirtinti jūsų Konstitucijoje“, – sakė dr. L. Sangejus.

L. Sangejaus teigimu, Lietuvos ir Tibeto laisvės kovų patirtys yra panašios, o Lietuva turi autoritetingą istoriją bei patirtį, todėl Tibetui yra ypač svarbus mūsų šalies palaikymas.

Savo pirmojo vizito į Lietuvą L. Sangay`us atvyko lydimas dvasinio Tibeto lyderio Dalai Lamos XIV atstovo Baltijos kraštams Thubtenas Samdupas.

Pats šiuo metu Indijoje apsistojęs Dalai Lama į Lietuvą atvykti planuoja rugsėjo mėnesį.

Tibeto nepriklausomybės siekiantys aktyvistai, kaip ir Tibeto vyriausybė tremtyje, yra įsikūrę Indijos Daramsalos mieste. Vyriausybės vadovo L. Sangay`aus teigimu, šis judėjimas nuolat stiprėja.

„Tibeto vienybė, solidarumas yra stipriausi, kokie yra buvę istorijoje“, – tikina jis.

Prieš kinų valdymą Tibete protestuojantys tibetiečiai dažnai pasirenka brutalią protesto formą susideginant, ir bendras susideginusių tibetiečių skaičius jau yra pasiekęs 104.

Kinija, siekdama užbėgti už akių dažniems tibetiečių protestams, pastaruoju metu sulaiko ir įkalina asmenis, kurie įtariami protestų kurstymu. Tokios griežtos priemonės motyvuojamos tuo, jog regionas kentėjo nuo skurdo, brutalaus išnaudojimo ir ekonomikos sąstingio iki 1950 metų, kada komunistų kariai jį „taikiai išvadavo“.

Vis dėlto dauguma Tibeto teritorijų Kinijoje yra neprieinamos užsienio žurnalistams, todėl Tibeto situaciją nepriklausomai įvertinti yra sudėtinga.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...