Lietuvoje

2017.12.15 16:03

Visuotinis surašymas 2021 m. vyks moderniai: be 6000 surašinėtojų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.15 16:03

Lietuvoje 2021-aisiais po 10 metų pertraukos vėl vyks visuotinis gyventojų ir būstų surašymas. Jis gerokai skirsis nuo ankstesniųjų. Į gyventojų namus su surašymo lapais surašinėtojai jau neatvyks. Statistikos departamentas, kitąmet įsigijęs papildomos programinės įrangos ir patobulinęs sistemas, žada surašymą vykdyti elektroninėje erdvėje, naudodamas įvairių registrų duomenis.

Pasitelkus 6000 laikinųjų darbuotojų, apginklavę juos lagaminais ir apklausų lapais, statistikai 2011-aisiais skaičiavo, kiek Lietuvoje gyveno nuolatinių gyventojų. Tada buvo priskaičiuoti apie 3 milijonai.

Kitas surašymas prasidės 2021-ųjų sausio pirmąją. Bus renkami duomenys ne tik kiek yra gyventojų, kokia šeimų sudėtis, kokį turtą turi kiekvienas žmogus, bet ir kitokios statistinės žinios. Tačiau tai darys nebe žmonės, o technika.

„Gyventojo nebetrukdysime, mes tiesiog pabandysime tuos duomenis surinkti iš administracinių šaltinių. Darbas supaprastėja, nebereikia pasisamdyti 6000 žmonių, kurie apeitų visą Lietuvą ir pateiktų mums surašymo lapus, informaciją, dabar tai padarys 5 žmonės, kurie technologinių priemonių pagalba, suves duomenis į sistemą“, – paaiškina Statistikos dep. Gyventojų surašymo ir apklausų organizavimo sk. vedėja Vaida Vaitiekūnienė.

Statistikai suskaičiavo daugiau nei tris dešimtis įvairių valstybės registrų ir duomenų šaltinių, bet tinkamais laiko 14-a, iš kurių žada rinkti duomenis apie Lietuvos žmones. Kol kas tik duomenis apie šeimos sudėtį žadama skaičiuoti rankiniu būdu, visa kita atliks kompiuteriai, o kai kurios rinkmenos, viliamasi, leis nustatyti ir tikslesnį emigracijos mastą.

Išsamiau – Tomo Kavaliausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.