Lietuvoje

2017.12.15 13:00

D. Gineikaitės byloje žiniasklaida įspėta neviešinti liudytojų parodymų nesibaigus apklausai

BNS 2017.12.15 13:00

Kauno apylinkės teisme penktadienį nagrinėjant buvusios Nacionalinės žemės tarnybos Daivos Gineikaitės piktnaudžiavimo bylą, ginamųjų advokatų prašymu teismas įspėjo žiniasklaidą neskelbti liudytojų parodymų dar vykstant posėdžiui.

„Aš matau, kad jau viešai transliuojama ir parodymai asmenų, kurie dar stovi už teismo posėdžių salės durų ir laukia, kol bus apklausiami. Internetine erdve naudojasi visi, mobilūs telefonai yra. Yra grubiai pažeidžiamas susižinojimo principas“, – kalbėjo advokatas Aleksandras Jokūbauskas.

Advokatas ėmė cituoti posėdžio metu žurnalistų paskelbtas naujienas, kuriuose cituojami pareigūnų parodymai, duoti bylą dėl D. Gineikaitės girtumo nagrinėjant administracine tvarka ir penktadienio posėdyje.

Jis teigė, kad dar neapklausti liudytojai turi būti tokioje vietoje, kad jie negalėtų perskaityti liudytojų parodymų.

„Aš matau čia grubius pažeidimus ir prašau teismo užtikrinti teismo proceso nepertraukiamumą ir objektyvų nagrinėjimą“, – kalbėjo advokatas.

Prašymą palaikė ir kiti advokatai, jie siūlė rengti neviešus posėdžius byloje, kol bus apklausiami liudytojai.

Teisėja įspėjo posėdyje dalyvaujantį žurnalistą neviešinti apklausiamų asmenų parodymų.

„Atsižvelgiant į tai, kad didžioji dalis liudytojų byloje dar nėra apklausti (...) Tai yra vertinimo dalykas, kaip yra fiksuojama informacija. Galima teigti, kad tokie veiksmai trukdo bylos nagrinėjimui ir atsižvelgiant į tai, ką nurodė gynėjas, (...) jūs esate įspėjamas šioje byloje laikytis nurodytos tvarkos netransliuoti tiesiogiai liudytojų parodymų, kuriuos jie duoda baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu“, – nurodė teisėja Jurga Vasiliauskienė.

D. Gineikaitė kaltinama piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, kai 2015 metų pabaigoje neblaivi vairuodama automobilį susidūrė su kitu automobiliu ir savo patarėjui nurodė padėti nuslėpti jos girtumą ir taip išvengti už tai gręsiančios atsakomybės.

Penktadienį byloje apklausti eismo įvykyje dalyvavę vairuotojai, planuojama apklausti policijos pareigūnus.

Pernai vasarį Kauno apylinkės teismas paskelbė, kad D. Gineikaitė eismo įvykį 2015 metų gruodį Kaune padarė būdama neblaivi. Jai paskirta 1,3 tūkst. eurų bauda ir pusketvirtų metų atimta teisė vairuoti.