Lietuvoje

2013.06.13 10:43

T. Venclovai iškilmingai suteikiamas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas

ELTA2013.06.13 10:43

Vilniaus rotušėje ketvirtadienį vyks Vilniaus miesto garbės piliečio vardo suteikimo poetui, publicistui, visuomenės veikėjui profesoriui Tomui Venclovai už nuopelnus Vilniui ir Lietuvai iškilmės.

Vilniaus rotušėje ketvirtadienį vyks Vilniaus miesto garbės piliečio vardo suteikimo poetui, publicistui, visuomenės veikėjui profesoriui Tomui Venclovai už nuopelnus Vilniui ir Lietuvai iškilmės.

Šiam sprendimui Vilniaus miesto taryba pritarė šių metų balandžio 3 dieną.

T. Venclova žinomas pasauliui kaip mokslininkas slavistas, kelių pasaulio universitetų garbės daktaras, visuomenės veikėjas, pelnęs ne vieną apdovanojimą už toleranciją, kultūrinę ir visuomeninę veiklą, kuri jungia tautas, nevengia nepatogių klausimų ir siekia juos spręsti. T. Venclovos kūryba įtraukta į Lietuvos mokyklų programas.

Be to, šiais metais sukanka 35-eri metai, kai Paryžiaus leidinyje „Kultūra“ buvo išspausdintas vienas pačių žinomiausių T. Venclovos kūrinių – kartu su Czeslawu Miloszu 1978 metais parašytas dialogas Vilniaus tema „Vilnius kaip dvasinio gyvenimo forma“, iš kurio nemažai pasaulio žmonių pirmą kartą sužinojo apie Lietuvos ir Vilniaus problemas. Vilniaus vaizdai iškyla T. Venclovos poezijoje, Vilniaus gyventojai, architektūra ir įžymybės talentingai aprašyti jo knygose „Vilnius. Vadovas po miestą“ (2001), „Vilniaus vardai“ (2006), „Vilnius. Asmeninė istorija“(2011).

Ceremonijoje dalyvaus Rusijos istorikė, žmogaus teisių aktyvistė Liudmila Aleksejeva, lenkų disidentas, istorikas, vienas iš judėjimo „Solidarumas“ įkūrėjų, politinis publicistas Adamas Michnikas, vokietė lituanistė, lietuvių literatūros vertėja Claudia Sinnig, Vilniaus meras Artūras Zuokas, T. Venclovos žmona Tatjana Milovidova–Venclova, Amerikos rašytoja Ellen Hensey ir jos vyras Marcas Carlsonas ir kiti.

Vilniaus miesto garbės piliečio vardas suteikiamas nuo 1996 m. už ypatingus nuopelnus Lietuvai ir Vilniaus miestui. Vilniaus garbės piliečio vardas yra aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali suteikti. Miesto garbės piliečiu gali tapti ir Lietuvos Respublikos, ir užsienio valstybių piliečiai.

T. Venclova taps vienuoliktuoju Vilniaus garbės piliečiu. Vilniaus garbės piliečiai taip pat yra buvęs JAV prezidentas Ronaldas Reiganas, Islandijos politikas, diplomatas Jonas Boldvinas Hanibalsonas, monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas, pasaulinio garso muzikantas Mstislavas Rostropovičius, JAV politikas Dennisas Hasteris, Nobelio literatūros premijos laureatas, poetas Czeslawas Miloszas, poetas Justinas Marcinkevičius, JAV politikas Zbigniewas Brzezinski ir buvęs Vilniaus universiteto rektorius akademikas Jonas Kubilius, grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius