Lietuvoje

2017.12.14 14:49

IAE vadovui D. Janulevičiui – įtarimai piktnaudžiavimu

LRT.lt 2017.12.14 14:49

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo ir neteisėto disponavimo radioaktyviosiomis medžiagomis. Įtariama, kad valstybės įmonėje „Ignalinos atominė elektrinė“, organizuojant turto pardavimo aukcioną, laimėtojas galimai buvo numatytas iš anksto, ingormuoja Generalinė prokuratūra.

Esamas direktorius Darius Janulevičius ir buvę IAE generaliniai direktoriai, taip pat buvęs IAE Komercijos skyriaus vadovas bei dar trys fiziniai asmenys įtariami tuo, kad veikdami kartu neteisėtai suorganizavo ir įvykdė didesnės nei pusantro milijono eurų vertės radioaktyviai užterštų varinių vamzdelių pardavimo aukcioną, kurį laimėjo iš anksto jų galimai parinkta įmonė. Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatyta, kad už neteisėtą disponavimą radioaktyviosiomis medžiagomis gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų, už piktnaudžiavimą – laisvės atėmimu iki 6 metų.