Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.14 11:14

Tyrimas dėl baikerio A. Kilkaus krypsta nauja linkme: L. Baltrūnas vėl atvestas į teismą

Ikiteisminis tyrimas dėl baikerio Aivaro Kilkaus nužudymo krypsta nauja linkme – ikiteisminį tyrimą atliekantys prokurorai teismo prašo toliau laikyti suimtą baikerių klubo „Vorai MC“ prezidentą Lauryną Baltrūną.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Ramūnas Šileika prašo L. Baltrūnui suėmimo terminą pratęsti dar trims mėnesiams. Tai maksimalus įstatyme numatytas terminas.

Pareigūnai mano, kad paleistas į laisvę L. Baltrūnas galėtų sunaikinti įkalčius bei bėgti ir slėptis nuo pareigūnų. Be to, tikimasi, kad per šį laiką gali paaiškėti naujų aplinkybių ir tyrimas pasistūmėti į priekį.

Baikerių klubo „Vorai“ prezidento suėmimo terminas baigiasi kitą antradienį, Lukiškėse jis laikomas jau du mėnesius.

Prokuratūros prašymą ketvirtadienį pradėjo nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėja Miglė Suchankienė.

Konvojaus pareigūnų lydimas L. Baltrūnas buvo atvestas į teismą, kur ketinama išklausyti jo poziciją ne tik dėl kardomosios priemonės pratęsimo, bet ir naujai pareikštų įtarimų.

Draugų Obliumi vadinamam L. Baltrūnui yra pareikšti įtarimai dėl tyčinio nužudymo, dėl padėjimo įtarimų sulaukė ir galimas jo padėjėjas Darius Masevičius, pravarde Meška. Jis taip pat yra baikeris.

Siekiant nepakenkti galimam tyrimui pareigūnai kol kas nėra linkę atskleisti daugiau detalių apie šią rezonansinę bylą. Tačiau žinoma, kad prieš du mėnesius dingusio A. Kilkaus kūnas iki šiol dar nesurastas, jau neabejojama, kad vyras yra nužudytas, o jo kūnas arba užkastas, arba paskandintas.

Kokiu būdu ir kokioje vietoje buvo nužudytas A. Kilkus, pareigūnai kol kas nežino, nes įtarimuose L. Baltrūnui nėra nurodytos konkrečios nusikaltimo aplinkybės.

Pagrindiniu įtariamuoju pareigūnai iki šiol laiko L. Baltrūną, tačiau jis nuo pat sulaikymo tyrėjams neduoda parodymų ir atsisako atsakyti į bet kokius klausimus.

Tuo metu kitas įtariamasis D. Matusevičius, kaip ir L. Baltrūnas, priklauso baikerių klubui „Vorai“ bei taip pat gyvena Trakų rajone. Per apklausas jis pareigūnams prisipažino, kad esą L. Baltrūnas jo prašė sunaikinti A. Kilkui priklausantį motociklą „Harley Davidson“, kuriuo jis buvo atvykęs susitikti su „Vorų“ prezidentu.

Kodėl brangiai kainuojančio motociklo vyras nesunaikino, o paliko miške Varėnos rajone, neaišku. Įtariamasis taip pat nepateikė jokios informacijos apie vietą, kurioje galėtų būti A. Kilkus.

L. Baltrūno padėjėju laikomas baikeris yra nesuimtas, jam skirta švelnesnė kardomoji priemonė.

Baikeris A. Kilkus be žinios dingo spalio 15 d., apie 17 val. Vilniuje. Vyras iš namų išvažiavo „Harley Davidson“ motociklu.

Žinoma, kad baikeris tądien telefonu kalbėjosi su L. Baltrūnu ir yra užfiksuota, jog šis nuvyko į Trakus, kur jie susitiko. Kas buvo vėliau, neaišku. A. Kilkui priklausantis mobiliojo ryšio telefonas buvo rastas nuošalioje vietoje Vilniuje, o motociklas – Varėnos rajone.

Tyrimą atliekantys pareigūnai ne kartą šukavo miškingas vietoves prie Trakų bei Aukštadvario, kur iki suėmimo gyveno L. Baltrūnas, tačiau jokių svarbių įkalčių nebuvo rasta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi