Lietuvoje

2017.12.13 16:19

R. Šimašius: Seimas neturi teisės laisvės simbolį įbrukti prievartiniu įstatymu

LRT.lt2017.12.13 16:19

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, reaguodamas į Seimo narių ketinimą įstatymu nustatyti, kaip turi atrodyti Lukiškių aikštė ir jos memorialai. Mero įsitikinimu, Lukiškių aikštės Vilniuje įstatymo projektas yra nepagrįstas, galimai pažeidžiantis įstatymus bei Konstituciją, todėl neturėtų būti svarstomas, rašoma pranešime spaudai.

„Ši diskusija yra ne apie Vyčio paminklą ar memorialą laisvės kovotojams – tai diskusija apie pažadų tesėjimą ir piliečių teisę spręsti patiems. Vilnius – atviras miestas, kuriame gyvena laimingi ir laisvi žmonės, kurie balsavo ir jau pasirinko menininko Andriaus Labašausko meninę idėją. Be to, kiekvieno Seimo nario noriu paprašyti įsivertinti, kokią žalą Vyčiui, kaip vienam svarbiausių Lietuvos simbolių, visuomenės akyse daro toks Seimo sprendimas laisvės simbolį įprasminti teisiniu įsakymu“, – nutraukti įstatymo svarstymą ragina Vilniaus meras.

Vilniaus meras pabrėžė, kad savivaldybė pasirengusi įgyvendinti vyriausybės organizuoto konkurso 1 vietos nugalėtojo menininko A. Labašausko meninės idėjos memorialo realizavimo projektą. Konkursas yra įvykęs ir yra išrinktas laimėtojas, darbai jau prasidėjo – Vilniaus meras jau susitiko su A. Labašausku ir jo komanda, aptarė projekto rengimo, viešųjų pirkimų organizavimo aspektus, projekto įgyvendinimo terminą. Memorialas Lukiškių aikštėje turėtų iškilti iki 2018 m. gruodžio 1 dienos.

Vilniaus meras priminė, kad dar 2000 m. Seimas buvo priėmęs įstatymą dėl Lukiškių aikštės Vilniuje. Prezidentas Valdas Adamkus jį tuomet vetavo motyvuodamas tuo, kad įstatyme reglamentuoti klausimai neturėtų būti įstatymu reguliuojamas dalykas ir kad šiuos klausimus turėtų spręsti Vilniaus miesto savivaldybė, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Seimo pareikštą nuomonę. Grąžinus įstatymą Seimui pakartotinai svarstyti, Seimas nutarė įstatymą laikyti nepriimtu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.