Lietuvoje

2017.12.13 20:58

S. Skvernelio vyriausybei – vieneri

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.13 20:58

Premjero Sauliaus Skvernelio vadovaujamai vyriausybei sukanka metai. Tačiau ir prezidentė, ir politologai negaili kritikos šiai vyriausybei.

Bene daugiausiai kritikos per šiuos metus sulaukė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jis kritikuotas dėl alkoholio tvarkos pakeitimų ir chaoso, kilusio vaistinėse dėl receptinių vaistų pardavimo. Ketvirtadienį jam Seime planuojama interpeliacija.

Švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei negailėta kritikos dėl švietimo sistemos ir chaotiškai vykdomos bei galiausiai stringančios aukštojo mokslo reformos. Taip pat dėl įstrigusio mokytojų atlyginimų klausimo.

Per pirmuosius vyriausybės metus pasikeitė ir keletas ministrų: postą po socialdemokratų pasitraukimo iš koalicijos paliko Mindaugas Sinkevičius. Jo kolega – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius – liko poste, bet pasitraukė iš partijos.

Komentuodama vyriausybės metus, prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikuoja ją, teigdama, kad per pirmuosius naujos valdžios veiklos metus kryptingų sprendimų nematyti, o reformas keičia mažareikšmiai sprendimai.

Premjeras siūlo vyriausybės darbus vertinti po trejų metų, kai jie bus baigti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.