Lietuvoje

2017.12.12 22:14

Kvaišalai virto pelenų krūva

Šiaulių rajone, pavojingų atliekų tvarkymo įmonėje, sudeginta viena didžiausių šalies muitininkų sulaikytų kvaišalų siuntų – apie 600 kg kokaino.  Spėjama, kad juodojoje rinkoje jos vertė siektų apie 50 mln. eurų.

Į pavojingų atliekų tvarkymo įmonės teritoriją daugiau nei pusės tonos kvaišalų krovinį atlydėjo ginkluoti muitinės mobiliosios grupės ir saugos tarnybos pareigūnai. Stebint komisijai kvaišalai nugabenti prie krosnies ir per valandą virto pelenų krūva.

„Tai yra degi, kaloringa medžiaga, priedų kažkokių ar reagentų nereikia dėti, matome, kad dūmų valymas vyksta sėkmingai. Išmetamų teršalų ribinės vertės nebuvo viršytos“, – sakė pavojingų atliekų tvarkymo įmonės „Toksika“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Kvaišalai sulaikyti pavasarį, kai į Klaipėdos uostą iš Pietų Amerikos atplaukė krovinys – metalo liejimo formos, skirtos Lietuvoje įkurtai įmonei. Jos direktorius – Rusijos pilietis, turintis  leidimą gyventi mūsų šalyje, bet gyvenantis Rusijoje. Muitininkams įtarimų sukėlė krovinio maršrutas – iš Ekvadoro, per Kolumbiją ir Vokietijos Hamburgo  uostą keliavo šešios liejimo formos, sveriančios daugiau nei 20 tonų.

„Kilo įtarimas, kad pati įranga neturėjo būtinų dokumentų ir galėjo būti pritaikyta kitoms paskirtims, Tuomet pasitelkėme specialią įrangą, atidarėme. Pirmas bandymas buvo pragręžti grąžtu. Ant grąžto pasimatė baltos spalvos milteliai“, – pasakojo Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Vitas Volungevičius.

Ikiteisminis tyrimas dėl kvaišalų gabenimo dar nebaigtas, jame dalyvauja ir Vokietijos bei Prancūzijos muitinių pareigūnai.