captcha

Jūsų klausimas priimtas

Smurtas artimoje aplinkoje: kiek žmonių kreipėsi, kiek gavo pagalbą

Per šių metų pirmus 9 mėnesius Specializuotos pagalbos centruose (SPC) buvo užregistruota 13 413 smurtą artimoje aplinkoje patyrusių žmonių, teigiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime žiniasklaidai. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Iš visų užregistruotų atvejų apie 12 301 pranešė policija. Pagalba suteikta 7 737. Numatoma, kad per metus pagalbą gavusių žmonių skaičius sudarys apie 10 300 smurtą patyrusių asmenų, ir šis skaičius pastaraisiais metais iš esmės nesikeičia. Vidutiniškai vienam žmogui pagalbai skiriama apie 50 eurų (atsižvelgiant į tai, kad skirta 666 000 eurų, o užregistruota daugiau kaip 13 tūkst. asmenų). 

Kaip teigiama ministerijos pranešime, antradienį vykusiame proteste protestuotojų minėta, kad praėjusiais metais dėl smurto artimoje aplinkoje į teisėsaugą kreipėsi 66 tūkst. Lietuvos gyventojų, tačiau SPC 2016 m. užregistruota 17 112 smurtą artimoje aplinkoje patyrusių asmenų, pagalbą gavo 10 485 suaugę žmonės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš savo vidinių rezervų yra numačiusi finansavimą Specializuotos pagalbos centrų veiklai 2018 metais padidinti iki 750 tūkst. eurų. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...