Lietuvoje

2017.12.16 15:59

Eksperimentas: ar mokėtumėte parkuotis su priekaba

Kristina Savickaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2017.12.16 15:59

Ar dažnai jums tenka tempti priekabą? Atrodytų, kad manevruoti su papildomu kroviniu ne taip jau ir sudėtinga, tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Keliai. Mašinos. Žmonės“ – išbandymas vairuotojams ir eksperimento rezultatai.

Nors lengvuosius automobilius, tempiančius priekabas, matome gana dažnai, tačiau tai – ne kasdienis įvykis. Jei tą tektų daryti patiems, ko gero, iškart imtume sukti galvą, kaip reikėtų lenkti, manevruoti darant posūkį; kiek, liaudiškai tariant, reikėtų „užsimesti“, galų gale – kaip parkuotis. 

Išbandyti važiavimą su priekaba nusprendė ir laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ žurnalistai. Iš pradžių nutarta pastatyti automobilį įprastoje aikštelėje prie prekybos centro. Užduotis atrodytų paprasta – atbulomis gražiai prisiparkuoti tarp automobilių. Tik priekaba kažkodėl neklauso.

Eksperimente dalyvavę vairavimo profesionalai pataria: velkant priekabą, vairas turi būti sukamas į priešingą pusę negu įprastai važiuojant be priekabos. Taip pat labai svarbu jos neužlaužti, tai yra, nepasukti per dideliu kampu, mat tuomet ištiesinti ją bus neįmanoma. Vienintelė išeitis – vėl pavažiuoti į priekį, išsitiesinti ir bandyti iš naujo. Statant būtina atidžiai stebėti veidrodėlius ir, žinoma, neskubėti.

Profesionalai primena, kad daugelis lengvųjų priekabų neturi stabdžių, todėl visą junginį reikėtų stabdyti iš anksto ir švelniau. Priešingu atveju, ypač riedant nuo kalno, visu svoriu į automobilį atsirėmusi priekaba gali išprovokuoti eismo įvykį.

Siūlome pažiūrėti laidos eksperimentą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt