Lietuvoje

2017.12.12 12:45

Prie Seimo susirinkusios moterys prašė daugiau pinigų smurto aukoms

ELTA 2017.12.12 12:45

Prieš priimant kitų metų šalies biudžetą, prie Seimo salės antradienį susirinkusios moterys bandė atkreipti valdžios vyrų dėmesį į mažą, jų nuomone, smurtą artimoje aplinkoje patiriančių aukų finansavimą.

Prie akcijos dalyvių prisijungė ir Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, joje dalyvavo specializuotų pagalbos smurto aukoms centrų atstovai. 

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narė Dovilė Šakalienė apgailestavo, kad kitų metų biudžete planuojama skirti smurto aukoms 750 tūkstančių eurų, kai reikia 4 milijonų eurų. 

„Buvo planuojama skirti 666 tūkstančius eurų, kai mes turime beveik 70 tūkstančių smurto artimoje aplinkoje aukų, tai yra apie 10 eurų kiekvienam. Dabar šią sumą žadama padidinti iki 12 eurų. Tai reiškia, kad planuojama skirti kitų metų biudžete 750 tūkstančių eurų, kai reikia 4 milijonų eurų“, – žurnalistams sakė Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narė Dovilė Šakalienė. 

Jos teigimu, įstatymas dėl smurto artimoje aplinkoje yra „tiktai popierinis, nes jo įgyvendinimui skiriamos lėšos yra juokingos“.

„Kaip galima padėti už 10–12 eurų moteriai, patiriančiai smurtą? Daugumoje tai – moterys su vaikais, bėgančios nuo smurto. Kur tie Vyriausybės žadėti prioritetai? Tiesiog praradome viltį, atėjome pastovėti prie plenarinių posėdžių salės. Gal Seimo nariai pamatys? Mes negalime atsivesti tų sumuštų moterų, nes negalime jų žeminti“, – sakė D. Šakalienė. 

Eidamas į plenarinių posėdžių salę, Premjeras Saulius Skvernelis sukritikavo prie akcijos prisijungusį Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, teigdamas, kad jis darbo metu turėtų būti savivaldybėje. 

Premjeras S. Skvernelis sakė norįs, kad visų poreikiai būtų patenkinti, bet reikia elgtis pagal realias galimybes. 

„Aš tikrai norėčiau, kad visų poreikiai būtų patenkinti 100 procentų ir daugiau, bet reikia suvokti, kokios yra realios galimybės ir pagal tas realias galimybes elgtis“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis. 

Antradienį Seimas ketina priimti kitų metų šalies biudžetą.